Ve druhé fázi kampaně před květnovými volbami se ODS soustředí na to, co považuje za hlavní nebezpečí pro Česko, tedy na ČSSD, jejího předsedu Jiřího Paroubka a sliby této strany.

Manažer volební kampaně ODS a místopředseda strany Ivan Langer představil billboardy otevřeně negativní fáze kampaně.

"Zaměřili jsme se na hlavního konkurenta ODS, na hlavní riziko pro Českou republiku – tedy na sociální demokracii vedenou Jiřím Paroubkem,“ vysvětlil Langer. „Chceme upozornit na to, že sociální demokracie svou politikou bere lidem práci, že sociální demokracie svou politikou znamená vyšší daně a likvidaci podnikání a že sociální demokracie svou politikou dluhů povede Českou republiku k bankrotu," dodal Langer.

Občanští demokraté také promítli filmovou reklamu "Váš hlas rozhodne", která bude v příštích dnech promítána v českých a moravských kinech. „Dobře si uvědomujeme, jakou sílu má lidský hlas. Hlas může spoustu věcí změnit. Hlas může rozhodnout. Mezi námi ale žijí generace, které nezažily rok 1989 i jiné události, proto se v jedné lince chceme zaměřit také na mladou generaci,“ uvedl šéf volebního štábu ODS Ivan Langer.

"Klíčové pro každou kampaň je nelhat, říkat věci tak, jak jsou. A soustředit se na hlavní témata, která lidi trápí," poznamenal Langer. ODS tak na billboardech a v tištěných médiích vysvětluje své přesvědčení, že politika sociálních demokratů povede k likvidaci podnikání a snížení počtu pracovních míst, zvýší daně a rostoucí dluhy přivedou zemi ke státnímu bankrotu. Na billboardech přitom chybí jakákoliv zmínka o ODS, reklama upozorňuje na web cssdprotivam.cz.

Zamračený Paroubek s heslem "Je čas skončit, pane Paroubku" má podle Langra shlížet na české občany z přibližně 500 billboardů a dalších menších plakátů. V médiích se také objeví inzerce upozorňující, že odchod šéfa ČSSD z politiky si údajně přeje 70 procent lidí, a dokonce 33 procent voličů ČSSD.

Podle mluvčího ODS Martina Kupky tak občanští demokraté reagují na nedávné Paroubkovy výzvy, který v reakci na konec šéfa sněmovny Miloslava Vlčka (ČSSD) v politice žádal odchod mnoha pravicových politiků.Devadesátivteřinový klip pro kina tentokrát nevytvořil "dvorní režisér ODS" Filip Renč. "Klip pro nás tentokrát netočil Filip Renč, ale bylo to dílo naší kreativní agentury," řekl Langer při představení klipu.

Střídající se záběry šťastných lidí, radujícího se fotbalisty v dešti, hovořících úst a historických událostí ve světě i v Československu od soudu s Miladou Horákovou po listopad 1989 mají podle Langra upozornit na "sílu lidského hlasu, který může spoustu věcí změnit, rozhodnout".

Mluvčí ODS Kupka také upozornil na stranické webové stránky, kde si mohou příznivci strany pořídit nálepky na automobily či postery na ploty. Nejpopulárnější nese nápis "U nás není Paroubkovo", který si podle Kupky objednalo přes 670 lidí.