Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky nezvládli svůj druhý zápas na světovém šampionátu a podlehli houževnatým Norům v poměru 2:3. V české brance si odbyl premiéru Ondřej Pavelec, ani on však nezabránil historicky první prohře České republiky s výběrem Norska.

Zápas začal velkým tlakem české reprezentace, ale Pal Grotnes v brance Norska už od první minuty ukázal, že bude pro Jágra a spol. velkou překážkou.

První třetinu vyhrál na střely výběr trenéra Vladimíra Růžičky 15:5, na góly to ovšem bylo po dvaceti minutách 1:0 pro Norsko. Z ojedinělé šance se prudkou střelou zápěstím prosadil Mats Zuccarello Aasen.

Ve 28. minutě sice snížil v přesilovce 5 na 3 ranou od modré čáry Jaromír Jágr, ale vzápětí dostal Nory opět do vedení Lökken Östli, který těsně před Pavelcem tečoval střelu Fredriksena.

V úvodu třetí části zvýšil norské vedení na 3:1 Bastiansen. V 54. minutě sice Jágr snížil, ale to bylo za strany Česka vše. Norové uhájili těsné vedení 3:2.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
16:14
Týmy jsou už připraveny na zahajovací buly. V české brance je Ondřej Pavelec.
16:15
Utkání bylo zahájeno.
16:15
1. minuta: Jágr zkusil překvapit norskou obranu střelou z úhlu, ale Grotnes byl na místě.
16:17
2. minuta: Češi jsou mírně aktivnější. Norové se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
16:18
3. minuta: Vampola prověřil Grotnese z povoliny hřiště. Dánský brankář byl pozorný.
16:19
4. minuta: První formace českého výběru dostala Nory pod velký tlak. Po Červenkově přiťuknutí se v dobré pozici ocitl Jágr, ale Grotnes vyrážečkou zastavil střelu českého útočníka.
16:22
5. minuta: Jakub Voráček se řítil sám ze strany na norskou branku, mířil mezi nohy, ale Grotnes včas zaklapnul mezeru mezi chrániči.
16:23
6. minuta: 4. útok Česka zatopil norské obraně a ta se ubránila jen za cenu faulu. Alexandr Bonsaksen vyloučen na 2 minuty za držení.
16:26
8. minuta: Po Voráčkově přihrávce se pokusil vypálit Marek Kvapil, ale kotouč se mu svezl po holi Grotnes neměl problém puk přikrýt.
16:28
8. minuta: Končí povedená přesilovka Čechů. Výběr trenéra Růžičky vede na střely 11:0. Na góly je to ovšem stále 0:0.
16:29
9. minuta: Ondřej Pavelec si připisuje první zákrok v utkání. Prověřil ho obránce Bonsaksen.
16:30
10. minuta: Jakobsen přenechal v útočném pásmu Norska puk Throsenovi, ten vypálil, ale jeho pokus trefil Pavelce do hrudě.
16:33
11. minuta: Jakub Voráček vystřelil pěkně z otočky, ale jeho rána po ledě Grotnese z klidu nevyvedla.
16:35
13. minuta: Norsko se dostává do vedení. Mats Zuccarello Aasen dostal ideální pas od Thoresena a z mezikruží vymetl pravý horní roh Pavelcovy branky.
16:37
15. minuta: Jakub Voráček v další dobré příležitosti, proháčkoval Norskou obranou, ale svou střelu nestihl zamířit mezi tři tyče.
16:37
16:42
15. minuta: Další šance Jakuba Voráčka, který se proháčkoval norskou obranou, ale už nestihl zamířit mezi tři tyče.
16:43
16. minuta: Vampola ztratil puk v útočném pásmu a Norové pak na chvíli zatopili české obraně.
16:44
18. minuta: Češi si zahrají druhou přesilovku. Kaunismaki vyloučen za držení.
16:45
19. minuta: Češi mohli v přesilovce inkasovat. Thoresen ale na dlouhý pas z obranného pásma nedosáhl.
16:46
20. minuta: Jágr se nechal vyprovokovat u norské střídačky a po krátké rvačce je vyloučen za hrubost.
16:47
20. minuta: Další šance Thoresena. Norský štírek se dostal přes Barinku do samostatného úniku, ale tváří v tvář Pavelcovi neuspěl.
16:49
Skončila 1. třetina.
16:49
Češi byli v první třetině lepším týmem. Vyhráli 15:5 na střeli, ale neproměnili několik šancí. Norsko jednu příležitost zužitkovalo a vede po dvaceti minutách 1:0.
17:05
21. minuta: Norové začínají přesilovkou, ale nedaří se jim usadit v českém pásmu.
17:05
Začala 2. třetina.
17:06
23. minuta: Klepiš s Koukalem zakončili povedenou souhru, ale Grotnes byl opět na místě.
17:08
24. minuta: Jágr hledal před brankou volného Rolinka, ale český kapitán na puk nedosáhl.
17:09
25. minuta: Další vyloučení Norska a opět za držení. Hříšníkem byl tentokrát Jonas Holos.
17:10
26. minuta: Přesilovka Česka však netrvá moc dlouho. Vampola zahákoval ujíždějícího Forsberga a je vyloučen. Síly na ledě se vyrovnají.
17:13
27. minuta: Třetí vyloučení během tří minut. Jakobsen podrazil Tomáše Rolinka a po návratu Holose se bude hrát opět ve čtyřech na obou stranách.
17:15
28. minuta: Holos se ovšem na trestnou lavici vrací po faulu na Voráčka. Češi hrají přesilovku 4 na 3.
17:16
28. minuta: Český tým využívá přesilovku 5 na 3 a vyrovnává na 1:1. Rozsíval nabil na modré čáře Jaromíru Jágrovi a ten nekompromisní střelou nedal Grotnsovi šanci.
17:18
30. minuta: Gřegořek zametl puk pod Grotnese, ale norský brankář si pokryl místo u levé tyče.
17:21
31. minuta: Norsko se podruhé v zápase ujímá vedení. Lökken tečoval střelu od modré čáry a Pavelcovi proklouzl puk pod rukou do branky. Norové vedou 2:1.
17:22
32. minuta: Jakub Voráček se protlačil přes Jakobsena až k zakončení, ale Grotnes jeho střelu zastavil pravým betonem.
17:25
33. minuta: Filip Novák zkoušel překvapit Grotnese střelou z úhlu, ale norský brankář vyrazil puk lapačkou do ochrané sítě.
17:26
34. minuta: Thoresen se opět prosadil přes českou obranu, ale naštěstí pro Pavelce mu v poslední chvíli puk utekl.
17:27
35. minuta: Roman Červenka pálí z pravého kruhu nad norskou branku.
17:29
36. minuta: Kašpar dorážel tvrdou střelu Petra Vampoly, ale ani tato šance ke gólu nevedla.
17:32
37. minuta: Češi mají po většinu času puk na svých holích, ale houževnatý soupeř jim nedává moc šancí ke konstruktivní rozehrávce.
17:34
38. minuta: Rozhodčí naznačili, že udělí trest české střídačce za příliš mnoho hráčů na ledě, ale nakonec své rozhodnutí odvolali.
17:36
39. minuta: Po křižné přihrávce Jágra se ocitl Tomáš Rolinek sám před Grotnesem, ale český kapitán střelou mezi nohy ani tentokrát neuspěl. Poté se strhla za brankou mela a rozhodčí nakonec vylučují pouze norského hráče.
17:38
40. minuta: Češi v přesilovce pálí ze všech pozic, ale branka jim ani po nadějných střelách Voráčka, Jágra a Rozsívala není souzena.
17:41
Skončila 2. třetina.
17:41
Český výběr ani ve druhé třetině nijak neoslnil. Jágr sice v přesilovce 5 na 3 vyrovnal na 1:1, ale o pár chvil později dostal Nory opět do vedení tečí Lökken. Ve třetí třetině budou muset svěřenci kouče Růžičky dotahovat jednogólové manko.
17:46
Začala 3. třetina.
17:55
41. minuta: Klepiš lehkou střelou Grotnese nevylekal.
17:56
42. minuta: Na druhé straně vyzkoušel Olimb pozornost českého brankáře, ten střelu vyrazil pravým betonem.
17:58
43. minuta: Vladimír Růžička stahuje hru na 3 formace. Do hry se dostává i Martin Růžička.
17:59
44. minuta: Jágr našel před Grotnesem volného Červenku, ale jeho střelu na poslední chvíli srazil Jakobsen do ochranné sítě.
18:00
45. minuta: Anders Bastiansen zvyšuje na 3:1 pro Norsko. Po krkolomné rozehrávce Norů se zničehonic dostal do střelecké pozice Bastiansen a ranou k pravé tyči překonal Pavelce potřetí.
18:04
47. minuta: Klepiš se obtočil kolem norské branky a pěknou přihrávkou našel volného Červenku, který pohotově vypálil. Norský brankář však včas pokryl prostor mezi rukou a tělem.
18:07
48. minuta: S Voráčkovou střelou na vyrážečku Grotsen nemá žádný problém.
18:09
49. minuta: Lorentzen přehnal snahu při napadání Vampoly a dává Čechům možnost přesilové hry.
18:11
50. minuta: Rozsíval vybídl Jágra k teči, ale Grotnes porkyl všechna volná místa ve své výstroji.
18:12
50. minuta: Filip Novák vyloučen za držení hole. Síly na ledě se vyrovnají.
18:13
51. minuta: Norové jsou kompletní a na chvíli se usadili v útočném pásmu, jejich kombinaci však přerušil Blaťák.
18:15
52. minuta: Norové hráli v šesti. Češi si zahrají další přesilovku.
18:16
54. minuta: Jágr se podruhé trefuje v přesilovce a snižuje na 2:3. Rozsíval zachytil norské vyhození a mezi kruhy našel nekrytého Jágra, který pohotovou střelou po zemi snižuje na rozdíl jediné branky.
18:19
55. minuta: Zuccarello Aasen upláchl Čáslavovi, který musel zatáhnout za záchranou brzdu a je vyloučen.
18:21
56. minuta: Češi přečkali oslabení a hrnou se do útoku. Rachůnkova střela sražena norskou obranou do ochranné sítě.
18:24
57. minuta: 1. formace Čechů zatápěla norské obraně, která se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
18:25
57. minuta: Rachůnek pálí od modré a Grotnes na dvakrát puk kryje.
18:26
58. minuta: Petr Vampola byl v útočném pásmu postrčen Kaunismakim a Češi budou hrát další přesilovku 5 na 4.
18:28
59. minuta: Jágr vzal vše na sebe, nabral rychlost a vypálil. Puk ovšem zachtila norská hráz před Grotnesem a Jakobsen v klidu vyvezl puk z obranného pásma.
18:31
60. minuta: Češi si vybírají necelou minutu před koncem oddechový čas.
18:32
60. minuta: Závěrečný tlak nevede k žádné české příležitosti. Hraje se hlavně v rozích hřiště.