Podobný typ viru se umístil také na třetím místě. Uvedla to společnost McAfee.

Prvních pět míst žebříčku zároveň zaujímají různé druhy trojských koní vykrádajících hesla. Do této kategorie patří generické stahovače, nevyžádané programy a herní software anonymně shromažďující různé údaje.

Zatímco množství nevyžádané pošty se od ledna do března příliš nezměnilo, výrazně se lišila témata spamu v jednotlivých zemích. Prudký nárůst zaznamenaly spamy nabízející prodej univerzitních titulů z Číny a dalších asijských zemí.

Singapur, Hongkong a Japonsko mají zase výjimečně vysoké počty spamů, které předstírají, že jde o zprávu e-mailového filtru týkající se nedoručení e-mailu. Tento typ nevyžádané pošty byl na prvním místě i v ČR, na druhém jsou e-maily předstírající, že jejich autorkou je osamělá žena toužící po seznámení.

Společnost McAfee také zjistila, že vyšší počet útoků škodlivých programů a spamu se vyskytuje v Thajsku, Rumunsku, na Filipínách, v Indii, Indonésii, Kolumbii, Chile a Brazílii. Tyto země prodělaly za posledních pět let intenzivní rozvoj internetu, ale zatím pokulhávají v informovanosti týkající se zabezpečení.