V Praze mezi Vršovicemi a Hlavním nádražím kvůli spadlé troleji nejezdí vlaky. V pondělí před 06:00 lokomotiva ve stanici Vršovice najela do trakčního vedení a strhla ho. Podle Českých drah je porucha rozsáhlá, desítky spojů nabírají až hodinu a půl zpoždění. Uvedl to dnes server iDNES.cz.

"V 05:54 najela lokomotiva ve stanici Vršovice do trakčního vedení a shodila ho. Nedá se tudy proto vůbec projíždět," řekl serveru mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) cesty Pavel Halla.

Mluvčí ČD Radek Joklík uvedl, že dispečeři zajišťují náhradní způsoby dopravy. Například pro soupravy, které výpadek zastavil, dieselové lokomotivy. Dotkne se to desítek spojů, regionálních i dálkových, dodal.

Podle serveru se o více než hodinu zpozdil například mezinárodní vlak do Vídně. Velké zpoždění má také spoj do Ústí nad Labem. Přes půl hodiny ztrácejí vlaky do slovenské Žiliny. Zpoždění nabírají také osobní vlaky příměstské dopravy.

Některé jezdí odklonem, například přes Malešice a Libeň. Zpoždění vlaků se bude během dopoledne prodlužovat, upozornily České dráhy.

Související