Olomoucká ODS, ve které jste byl jedničkou, drtivě prohrává s ČSSD. Co vy na to?
Rok jsem dělal celostátní kampaň a jsem rád, že vedla k tomu, že máme reálnou šanci poslat Jiřího Paroubka do důchodu a sestavit vládu rozpočtové odpovědnosti. Možná se na tom výsledku v kraji podepsalo právě to, že člověk rok dělal celostátní kampaň a víc než rok čelil brutální negativní kampani. Nicméně to je realita.

Vy poslední dobou nemáte v ODS silnou pozici. Veřejně se mluvilo o tom, že byste měl odejít. Oslabila vás tato prohra ještě víc?
V každém projektu v jeho závěru přijde druhá a třetí fáze. Ta druhá fáze se jmenuje potrestání nevinných a třetí odměnění nezúčastněných. To musíte brát jako realitu, když jdete do jakéhokoliv projektu včetně předvolební kampaně.

Tak na rovinu. Budete rezignovat?
Letos máme volební kongres, na kterém budou všichni muset obhajovat své pozice. O tom, zda někdo bude nebo nebude zvolen a bude obhajovat, o tom si musí udělat svůj vlastní součet a odečet. Je to holt realita. Když pracujete vzadu, tak nejste vidět a odměněni jsou ti, co jsou vepředu.

Voliči na Olomoucku vás vykrožkovali. Zamyslel jste se nad tím?
Vím, že potřebujete mít rituální vraždy nebo rituální sebevraždy. Byl jsem terčem velmi silné negativní kampaně. Myslím, že jsem k tomu řekl vše podstatné.

Jste přínos pro ODS nebo ne?
To si musí každý člověk, který přemýšlí o tom, že ještě před dvěma měsíci jsme byli 12 procent za ČSSD a všichni nás odepisovali, tak si to každý musí odpovědět sám.

Budete kandidovat znovu na místopředsedu?
Nevím.
Související