Blesková povodeň na Děčínsku na řece Srbské Kamenice ve stejnojmenném městě v noci na čtvrtek značně překročila své stoleté maximum. Záplavová vlna, kterou vyvolal prudký déšť ve středu večer, zatopila sklepy domů v několika obcích, v Srbské Kamenici museli hasiči evakuovat i dětský tábor. ČTK o tom informoval mluvčí Povodí Ohře Václav Svejkovský.

Mluvčího hasičů v Ústeckém kraji Marvan uvedl, že tábor nebyl plný a evakuace se týkala asi osmi lidí. Hasiči zasahovali také u stržené silnice nedaleko obce Jánská. Nyní pomáhají lidem odčerpávat vodu ze zatopených sklepů.

Podle místních obyvatel byla povodeň otázkou patnácti minut. Nejdříve se rozvodnily malé přítoky řeky Kamenice. Šlo většinou o potůčky podél silnic. V Kunraticích u České Kamenice je zatopených až 35 domů, mezi nimi i roubená stavení. Na několika místech je poškozená silnice, takže technika se k objektům nedostane, řekla ČTK starostka obce Květa Božiková.

Jaké škody povodeň přesně napáchala, není jasné. "Zatím můžeme škody jen mapovat, abychom si stanovili priority pro případné stavební práce na korytě. Jasněji by mělo být někdy po poledni," řekl Svejkovský.

Související