Dosavadní místopředseda ODS Petr Bendl se se svým postem zřejmě rozloučí. Na nominačním kongresu středočeských občanských demokratů totiž pohořel - ti si odhlasovali, že na post místopředsedy budou místo něj prosazovat europoslance Milana Cabrnocha. Na postu předsedy strany by pak středočeská ODS ráda viděla Petra Nečase.

Sám Bendl, který je dosud šéfem středočeské organizace strany,  serveru Aktuálně.cz řekl, že už se o post místopředsedy nebude ucházet. Bez podpory regionu to podle něj ani nejde. "Lidé mají taky pocit, že se se mnou počítá v exekutivní funkci a nechtějí to slučovat," řekl serveru Bendl, o kterém média spekulují jako o kandidátovi na funkci ministr dopravy v případné Nečasově vládě.

Europoslance Cabrnocha ve středních Čechách podporuje vlivný šéf poslanců ODS Petr Tluchoř. Cabrnoch dostal od delegátů 84 hlasů, zatímco jeho rival Bendl pouze 52.

V Nečasově týmu není ani jeden

Nečas nedávno v rozhovoru pro média vyjmenoval šest lidí, které by uvítal ve vedení ODS. Jako kandidáty na místopředsedy uvedl Davida Vodrážku, Alexandra Vondru, Pavla Blažka, Miroslavu Němcovou, Jiřího Pospíšila a Pavla Drobila. O Bendlovi, ale ani o Cabrnochovi se nezmínil.

"Podporu, kterou jsem dostal, beru jako ocenění mé dlouhodobé práce a budu se snažit, abych ji o víkendu na kongresu proměnil ve skutečné zvolení místopředsedou ODS," řekl Cabrnoch.

V souvislosti s Bendlem připomněl, že se ve straně v současnosti razí trend výměny místopředsedů za nové tváře. "Říká to Petr Nečas, myslím si, že řada lidí tomu rozumí a ztotožňuje se s tou myšlenkou," podotkl.

"Můj kamarád Petr Bendl zůstává předsedou středočeského regionu, je čerstvě zvoleným poslancem. Já jsem přesvědčen, že nebude řadovým poslancem," dodal Cabrnoch s tím, že na dnešním sněmu krajské organizace nešlo o žádný konflikt ani drama.

Související