Gilsonová byla v čele českého Microsoftu tři a půl roku poté, co nahradila Michala Čupu. Toho firma vyslala v roce 2007 rozjet internetový byznys Microsoftu do Ruska.

Šéfka českého Microsoftu nahrazuje v Německu Ralpha Hauptera, který od května povýšil a stal se generálním ředitelem německého Microsoftu.

Podle týdeníku Ekonom by ji mohl nahradit současný obchodní ředitel pro velké zákazníky Vítězslav Bogač. Mluvčí Microsoftu Markéta Kuklová ale uvedla, že firma "loví" mezi interními i externími uchazeči a teprve nyní po odchodu Gilsonové vyhlásila výběrové řízení.

Microsoft častěji povyšuje své vlastní pracovníky než aby hledal mimo firmu. Sama Gilsonová začínala přímo v centrále firmy v Redmondu v USA na pozici ředitelky divize Windows Embedded, kde působila od roku 2002 do roku 2007. Poté se přesunula do Česka a stala se obchodní ředitelkou místní pobočky Microsoftu a od července 2007 i generální ředitelkou. Před příchodem do Microsoftu pracovala na marketingových pozicích ve společnostech Active Voice, Acadio, Talisma, iCat a KPMG Peat Marwick. Kromě šéfování Microsoftu je v Česku i členkou správní rady Americké obchodní komory.

Gilsonovou včera pochválil její přímý nadřízený, viceprezident firmy pro střední a východní Evropu Vahé Torossian "Prokázala silný smysl pro inovace, konkurenční cítění a profesionální vedení lidí," uvedl.

ODCHÁZÍ

Gilsonová strávila v čele českého Microsoftu tři a půl roku. Míří do Německa.

FOTO: ČTK

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru