Chystané změny v České televizi se nevyhnuly ani pozici šéfredaktora zpravodajství. Michala Petrova vystřídá od září Karel Novák, který dnes vede zpravodajství v ostravském studiu veřejnoprávní televize.

Personální rošádu zahájil minulý týden generální ředitel ČT Jiří Janeček, když odvolal k prvnímu srpnu současného ředitele zpravodajství Milana Fridricha a přesunul ho do čela nově vytvořené sekce "nová média".

Místo něj povede celý program ČT 24 bývalý zpravodaj televize v USA Roman Bradáč. A právě ten si přivádí Karla Nováka do pozice svého nejbližšího podřízeného, který bude dohlížet na obsah veřejnoprávního zpravodajství.
 
HN informaci potvrdilo několik zaměstnanců zpravodajství České televize. Novák ani Bradáč ji nevyvrátili. "S Karlem Novákem jednám. Každopádně se vrací do Prahy," řekl HN Bradáč.

Bývalý zpravodaj ČT ve Spojených státech, Bradáč, zatím vede Janečkovu kancelář. Ve zpravodajství ale nemá vůbec dobrou pověst. Faktem je, že nepatří mezi velké hvězdy veřejnoprávního zpravodajství. Má blízko k Janečkovi a lze čekat, že mu bude naprosto loajální.

Na jednání Rady ČT minulý týden pouze řekl, že "ČT 24 je ve velmi dobré kondici", ale že se mu například "nelíbí vizuály". Radní víc vědět nechtěli. Předseda rady Jiří Baumruk HN pouze řekl, že Bradáč patří k lidem, kteří zpravodajství rozumí.

Rada už také schválila Janečkovi další fázi tzv. restrukturalizačního plánu, tedy projektu na oživení největšího veřejnoprávního média v zemi.
Jde o velké změny, které se mají už příští rok projevit nejen na obrazovce, ale i v účetnictví. Plán například počítá s tím, že do dvou let může přijít o práci až pětina z necelých tří tisíc zaměstnanců. Propouštění je sice zatím jen na papíře, ale Rada České televize nic nenamítá.