Při střetu dvou jízdních kol v Ostravě-Hoštálkovicích zemřela v úterý večer dvacetiletá žena. Střetla se s devatenáctiletým cyklistou a po pádu na vozovku utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. Mladá žena neměla ochrannou přilbu. ČTK dnes o neobvyklé nehodě informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Nehoda se stala před 21:00 na křižovatce. Cyklisté jeli na horských kolech vedle sebe. Cyklistku v bezvědomí nejprve oživovali svědci nehody. V oživovacích pokusech pak tři čtvrtě hodiny pokračovali záchranáři. Dívka při pádu utrpěla vážné poranění hlavy a mozku a zdravotníkům se už nepodařilo obnovit činnost jejího srdce, informoval ČTK mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Mladý cyklista, který jel také bez přilby, neutrpěl při střetu žádná poranění. Kvůli jeho špatnému psychickému stavu ho však záchranáři převezli do specializovaného zdravotnického zařízení.


Policejní komisař nařídil pitvu zemřelé a zahájil úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti. Pachateli tohoto přečinu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Za prvních šest měsíců letošního roku zemřelo na českých silnicích 294 lidí, což je nejméně za posledních 21 let. Počet obětí mezi cyklisty ale oproti loňsku stoupl o sedm, za prvních šest měsíců jich už zahynulo 26. Cyklisté mladší 18 let musejí v Česku přilbu už několik let používat povinně. Pro dospělé však podobná povinnost přímo ze zákona nevyplývá.

Související