V poli byli sice Mladoboleslavští rozhodně lepším týmem, na vítězství to však nestačilo. A to dokonce navzdory tomu, že v 19. minutě domácí Ivo Táborský po Hudsonově zaváhání trefil technicky skákavý míč tak dovedně, že nadýchaný oblouček přeplul přes gólmana Kučeru do jeho sítě.

Žádný další balon už ale Pavel Kučera do své branky nepustil, navzdory mnoha šancím středočeského týmu.

Naopak: v 52. minutě zaskočil domácí obranu Petr Benát. "Luboš Pecka mě dobře viděl, dal mi tu přihrávku akorát, takže jsem stačil vystřelit dřív, než mě dorazil obránce," popsal svou branku v pozápasovém rozhovoru pro TV Nova.

Karel Stanner (Ml. Boleslav): "Pro nás jsou to samozřejmě ztracené dva body. Myslím, že ten průběh utkání jasně hovořil v náš prospěch, soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si ve druhé půli jasné šance. Druhá půle? Prvních sedm minut jsme do ní vstoupili vlažně a soupeř nás potrestal hned z první příležitosti. Branky rozhodují zápasy a my bohužel dali jen jednu."

Jaroslav Šilhavý (Č. Budějovice): "Ve druhém poločase jsme to trochu přeskupili a vyústilo to v gól. Z následné akce nás mohl Sedláček dokonce dostat do vedení. Postupně ale domácí ovládli hru, zatlačili nás před šestnáctku a my jsme se štěstím a s přispěním výborného Pavla Kučery, který chytil několik šancí, odolali."

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)

Branky: 19. Táborský - 52. Benát. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pospíšil, Kovařík. ŽK: Johana (MB). Diváci: 3086.

M. Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Johana, Brunclík - Mendy, Sylvestre, Opiela, Táborský (75. M. Sedláček) - Kulič (55. Chramosta), Bulut (68. Řezníček). Trenér: Stanner.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Jarabica, Žižka - Hudson (82. Ondrášek), Otepka, Černák, Benát (90. Riegel) - Pecka, T. Sedláček (70. Mezlík). Trenér: Šilhavý.

Související