Slavný plavec Michael Phelps utrpěl na americkém šampionátu porážku na polohové dvoustovce, kde drtil své soupeře na velkých akcích posledních let. Titul získal díky nejlepšímu letošnímu času 1:54,84 Ryan Lochte, čtrnáctinásobný olympijský vítěz Phelps za ním zaostal o více než sekundu.

Lochte vyhrál ve světovém rekordu už loňský světový šampionát v Římě, tehdy ale Phelps tuto disciplínu vynechal. Nyní připravil Phelpsovi první porážku na americkém šampionátu v Irvine, kde předtím plavecký fenomén získal tři tituly. "Prohry mě vždy motivují, mám před sebou ještě hodně práce," komentoval závod Phelps.

Phelps: Uplaval mi tak, jako bych já zůstal stát

Ten vedl první dva úseky, v prsařské části se ale situace otočila a i kraulařský závěr měl lepší Lochte. "Chlape, tys mi posledních 20 metrů uplaval tak, jako bych já zůstal stát," vzkázal mu Phelps. "Ještě nejsem ve formě. Cítím se, jako by se mi zastavilo tělo," přiznal.

Američtí plavci v Kalifornii bojují o místa v nominaci pro Panpacifické hry a světový šampionát, který se uskuteční příští rok v Šanghaji.

Související