Konečně po půlroce se hnulo kupředu vyšetřování nákupu transportérů Pandur pro českou armádu. Soud ve Vídni podle zjištění HN rozhodl, že tamní detektivové smějí prozkoumat dokumenty, jež dříve zajistili v centrále zbrojovky Steyr, která pandury vyrábí. "U soudu jsme uspěli a teprve nyní můžeme s těmito materiály pracovat," uvedl Friedrich Koenig z rakouské prokuratury pro potírání korupce.

Zamezit vydání dokumentů se podle dřívějších informací snažilo vedení Steyru s vysvětlením, že obsahují obchodní tajemství. Vyjádření jeho zástupců se HN získat nepodařilo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.