Detektivové z protikorupční policie ukončili vyšetřování kauzy bývalého poslance za ČSSD Petra Wolfa a jeho manželky Hany kvůli údajnému zneužití státních dotací a navrhli žalobci, aby oba postavil před soud. Právu to potvrdil ostravský státní zástupce Dušan Táborský, který má případ na starosti.

"Byl mi doručen návrh na podání obžaloby. Devítitisícistránkový spis studuji a o dalším postupu rozhodnu v nejbližší době," řekl Táborský. Pokud by skutečně obžalobu podal, hrozilo by Wolfovi a jeho ženě za údajný dotační podvod až desetileté vězení.

Wolf jakékoli porušení zákona odmítá a uvedl, že jde o politicky motivovaný případ. "Věřím, že hravě dokážeme mou nevinu," prohlásil.

Policie Wolfa obvinila loni v listopadu poté, co jej k trestnímu stíhání vydala sněmovna. Viní ho ze dvou různých skutků. "V prvním jde o úvěrový podvod dílem dokonaný a dílem nedokonaný a ve druhém o zkreslování údajů o stavu hospodaření a porušování autorského práva," řekl tehdy Táborský.


Podle Wolfa i ze závěrečné zprávy ostravského finančního úřadu vyplývá, že státní dotace byla čerpána v souladu s platnými dotačními pravidly.

Podle policistů Wolf zneužil několikamilionové státní dotace prostřednictvím své firmy UT 2002. Část ze státních peněz od ministerstva životního prostředí údajně použil k jiným než k určeným účelům. Později ale média přišla s tím, že Wolf už s ministerstvem uzavřel dohodu o narovnání a finančně se s úřadem vypořádal.

Související