Letní počasí s teplotami kolem 30 stupňů Celsia si mohou Češi naposledy užít o tomto víkendu. Pak bude až do poloviny září převážně pršet a rtuť teploměru se vyšplhá nejvýš ke dvacítce.

Ve své měsíční předpovědi to alespoň tvrdí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nicméně nadcházejících 30 dní by mělo být teplotně i srážkově průměrných.

Tento víkend přinese jasné slunečné počasí, nejvyšší denní teploty mohou být až 31 stupňů. Podobné teploty, ovšem už s bouřkami, budou i na začátku nového týdne, pak se však ochladí až o deset stupňů a déšť poznamená celý konec prázdnin. Naplní se tak zřejmě pranostika na 24.srpna, která říká, že od svatého Bartoloměje slunce již tolik nehřeje.

Na začátku září bude oblačno s deštěm, od druhého zářijového týdne budou srážky ještě četnější. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 17 až 23 stupni, v noci se ochladí na 13 až sedm.

Mírné vyjasnění očekávají meteorologové až ve druhé zářijové dekádě, kromě polojasné oblohy se ale mohou místy objevit i přeháňky. Zároveň už se mohou vyskytnout ranní mlhy, v noci přituhne na pouhých pět stupňů nad nulou. Denní teploty do 23 stupňů by měly vydržet až do 20.září.
Související