Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř se obává, že v případě návratu do Česka bude zavražděn. Prohlásil to v rozhovoru, který v neděli zveřejnil server Independent Online. Krejčíř také tvrdí, že již třikrát unikl pokusům o únos do České republiky, naposledy se ho prý snažili dostat ruští žoldáci.

"Nikdy se ve své zemi nebudu moct pohybovat jako svobodný člověk," prohlásil podnikatel, který žije v Jihoafrické republice. "Pokud budu přinucen se vrátit, budu zabit na cestě k soudu nebo ještě předtím v policejní cele," dodal.

Krejčíř, který je v České republice stíhán za majetkové a násilné trestné činy, dále v rozhovoru tvrdil, že je nepohodlný české vládě, protože toho příliš mnoho ví. Zároveň mu prý politici dluží miliony korun.

Podnikatel prohlásil, že od roku 2002 využíval svého vlivu a svých peněz k tomu, aby pomohl do premiérského úřadu Stanislavu Grossovi (ČSSD). Ten byl předsedou vlády v letech 2004 až 2005. Krejčíř prý za své služby získal směnku na 60 milionů korun, kterou ale podle něj nyní nikdo nechce proplatit.

Za smrtí otce stojí skupina lidí kolem Starky

Podnikatel, který v roce 2005 z Česka utekl, také tvrdí, že kvůli směnce byl zabit jeho otec Lambert. Ten zmizel na podzim 2002. Policie je přesvědčena, že ho unesla skupina lidí, v níž byl také příbramský fotbalový boss Jaroslav Starka. Lambert Krejčíř prý poté podle policie za přesně nezjištěných okolností zemřel, jeho tělo se však nikdy nenašlo.

Radovan Krejčíř utekl policii při domovní prohlídce ve vile v Černošicích. Jeho manželka pak i se synem odcestovala na zahraniční dovolenou, v Dubaji se setkali a odletěli na Seychelské ostrovy. V JAR pobývá Krejčíř od roku 2007, o rok později ho soud odmítl vydat do Česka. Podnikatel usiluje o získání politického azylu v této zemi.