Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), patřící do impéria českého finančníka Petra Kellnera, v prvním pololetí zvýšila čistý zisk na 5,1 miliardy rublů (asi 3,2 miliardy Kč). Sdělila to ve středu banka, která v Rusku patří k největším hráčům na trhu spotřebitelských úvěrů.

Čistý zisk za pololetí podle banky pětinásobně převyšuje stejný ukazatel z prvního pololetí loňského roku - 5,121 miliardy rublů proti 920 milionům rublů - a téměř dosahuje zisku za celý loňský rok.

Výsledky podle šéfa banky Ivana Svítka svědčí o efektivní strategii rozvoje HCFB. Banka disponuje rozvitou sítí poboček v regionech a je schopna nabízet úvěry ve 36.000 prodejnách po téměř celém Rusku.

Ke konci června banka celkem půjčila 64,8 miliardy rublů, tedy o 4,4 procenta méně než koncem loňského roku. Podíl na trhu spotřebitelských úvěrů ke konci června činil 27 procent a 6,2 procenta na trhu kreditních karet.

Za celý loňský rok banka vykázala čistý zisk 5,2 miliardy rublů (skoro 3,3 miliardy Kč podle tehdejšího kurzu). Předloni to bylo 3,66 miliardy rublů (asi 2,2 miliardy korun podle tehdejšího kurzu).

HCFB je součástí společnosti Home Credit Group, která patří do skupiny PPF. V té ovládá většinu Kellner.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru