Zadržení metaři byli propuštěni, aniž by proti nim bylo vzneseno obvinění. Oznámil to v neděli ráno Scotland Yard.

"Šest mužů ve věku od 25 do 60 let bylo propuštěno bez obvinění v sobotu večer a dnes ráno," cituje agentura AFP z policejního komuniké. Policisté prohledali osm bytů, dvě firmy včetně té, která metaře zaměstnává. U mužů ani jinde přitom nebylo nalezeno nic podobného zbraním nebo výbušninám.

Muži jsou zaměstnanci firmy Veolia Environmental Services, zajišťující úklid ulic pro správu londýnské čtvrti Westminster. V této čtvrti se nachází britský parlament, v němž papež vystoupil s projevem.

Metropolitní policie v té souvislosti vydala prohlášení, že postupovala v souladu s protiteroristickými opatřeními.

Papežova návštěva končí blahořečením  

Návštěva papeže v Británii dnes končí. Při mši v Birminghamu má blahořečit kardinála Johna Henryho Newmana, který v 19. století konvertoval od anglikánské církve ke katolické. Benedikt chce blahořečením vyzdvihnout Newmana jako vzor pravé víry, napsala agentura AP

Při mši ve Westminsterské katedrále se omluvil za zneužívání dětí kněžími a pedofilní aféry označil za "neslýchané zločiny".

Návštěva Benedikta XVI. je první oficiální návštěvou hlavy katolické církve v Británii. V roce 1982 tam sice byl jeho předchůdce Jan Pavel II., ale jen neoficiálně. Nejvyšší představitel katolické církve má v zemi obtížnou pozici vzhledem k tomu, že anglikánská církev se již v 16. století od Říma odtrhla. Kromě toho velká většina Britů nesouhlasí s katolickou církví v řadě otázek, jako jsou celibát, postavení žen, odmítání antikoncepce a potratů.