Střelkyně z jihoněmeckého Lörrachu, která v neděli večer zabila svého manžela, pětiletého syna a nemocničního pečovatele, se přela o svěření dítěte do výchovy. S odvoláním na sousedy to v pondělí napsal regionální deník Badische Zeitung. Syn žil u otce, jedenačtyřicetiletá matka však měla ve stejném domě svou právnickou kancelář, uvedla agentura DPA. Žena se prý věnovala i sportovní střelbě.

Čtyřiačtyřicetiletého manžela i syna usmrtila advokátka ještě před explozí, která zdemolovala byt muže, s nímž už nežila. Agentura DPA z policejních kruhů zjistila, že manžela zastřelila sportovní zbraní ráže .22 palce (5,59 milimetru). Jak přišel o život syn, zatím údajně není známo.

Po příjezdu zásahových sil žena vyzbrojená malorážní pistolí a nožem utekla z činžovního domu do sousední kliniky svaté Alžběty. Podle očitých svědků pachatelka běžela rovnou do gynekologického oddělení v prvním patře, kde také zabila šestapadesátiletého pomocného pečovatele a prostřelila koleno policistovi. Pečovatel utrpěl bodné rány a byl i postřelen na hlavě. Předtím střelkyně před budovou vážně zranila dva kolemjdoucí. Jednoho trefila do zad, druhý vyvázl s povrchovou ránou na hlavě. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života.

Krveprolití ukončili přivolaní policisté zastřelením útočnice. "Zasahující policisté svým odhodlaným zásahem zabránili horšímu," konstatoval policejní prezident spolkové země Bádensko-Württembersko Wolf Hammann. Mezi explozí v bytě a posledním výstřelem prý neuběhlo ani 40 minut.

 

List Badische Zeitung informoval, že žena na sousedy působila zahořkle. Deník rovněž uvedl, že žena se věnovala sportovní střelbě. To by také vysvětlovalo, jak se ke sportovní zbrani ráže .22 dostala. Policie i tuto informaci prověřuje.

Z budovy zasažené explozí bylo v neděli evakuováno sedm osob, včetně jednoho dítěte, a 15 lidí muselo být hospitalizováno kvůli otravě kouřem. Do akce v městečku u švýcarských a francouzských hranic bylo zapojeno přibližně 300 policistů a záchranářů. Na místě byly postaveny stany, ve kterých mohou svědci tragédie vyhledat odbornou terapeutickou pomoc.

Související