Ministr kultury Jiří Besser může dál posílat státní peníze svému kamarádovi. A poslankyně Jaroslava Schejbalová zase desítky tisíc měsíčně spřátelenému spolku. Přestože HN dokázaly, že oba politici si z eráru platí předražené kanceláře, jejich TOP 09 je hájí. Strana, která svůj program postavila na šetření, je pouze vyzvala, ať "zváží", jestli se nepřestěhovat do levnějšího.

Poslaneckou kancelář si Besser našel doma v Berouně v domě, který patří Jitce Slabochové, manželce jeho dobrého známého a partnera z podnikání. Nájem, který poslancům proplácí sněmovna, Slabochovi spočítali na 21 200 měsíčně - na nejvyšší možnou částku, kterou si poslanec ve středních Čechách může dovolit. Přitom v okolí je možné najít levnější nabídky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.