Ještě před pár lety ochota Čechů dávat peníze na charitu rostla. Podle ministerstva financí darovali v roce 2008 zhruba 1,4 miliardy korun, což byl tehdy za čtyři roky nárůst o 144 procent. Nyní předběžné údaje ministerstva ukazují, že v ČR pokleslo soukromé dárcovství v roce 2009 oproti předchozímu roku asi o 10 %.

I v době hospodářské krize se ale najde stále dost firem i individuálních dárců, kteří filantropii a podporu obecně prospěšných projektů vnímají jako nedílnou součást života. Dokladem toho je cena VIA Bona 2010, jejíž vyhlášení proběhlo ve čtvrtek večer v rezidenci velvyslance USA v Praze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.