Devítiletá Anna Janatková, kterou desítky policistů hledají už od středy, se stále nenašla. Kriminalisté v noci znovu prohledali okolí pražské Troje, kde byla dívka cestou ze školy naposledy spatřena a kde se našly i její batoh a láhev s pitím.

"Pátrací akce v Praze bude pokračovat celý den, nebude už ale zřejmě tak masivní. Podle všeho se už nezapojí vrtulník," řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Policie podle mluvčí nechce podcenit žádnou z vyšetřovacích verzí, prověřuje tedy i možnost únosu. Rodiče dívky jsou v péči psychologů.

Místo, kde se holčička ve středu po poledni rozloučila se spolužačkami, ve čtvrtek prohledala stovka policistů s psovody, policisté na koních, odpoledne místo prohlížela i posádka vrtulníku, prověřovala se také svědectví lidí z okolí a telefonáty na tísňovou linku 158.

Odpoledne policisté pátrací akci v Troji ukončili, v noci se ale na místo vrátili, aby prověřili další možné svědky. Podle dostupných informací šlo především o lidi bez domova, kteří na místě přebývají ve zpustlých zahradách a chatách. Policie podle mluvčí v noci přijala desítky telefonátů na linku 158. "Svou pomoc při pátrání nám nabízejí i dobrovolníci. Někteří lidé v noci pátrali na vlastní pěst," řekla Zoulová.

Policie bude v pátrání po děvčeti pokračovat, zatím ale nechystá tak masivní pátrací akci jako ve čtvrtek. To se ale podle Zoulové může během dne změnit, pokud se objeví nějaká stopa. "V pátrání budeme pokračovat, dokud nebude případ objasněn," uvedla mluvčí. Podle České televize policie pátrá po celé zemi i v příhraničních oblastech.

Podle serveru tn.cz neležel batoh a další osobní věci pohřešované dívky volně na zemi, ale byly schovány v nepřístupné zahradě a navíc zakryté. Policejní mluvčí však tuto informaci nepotvrdila.


Dívka je vysoká asi 120 centimetrů a má blond vlasy. Na sobě měla tmavě šedou zimní bundu, fialovočernou šálu, tmavě modré džíny s červenobílým páskem a fialovou čepici s kšiltem. Obuty měla černé boty.

 

Dívka je pohřešována od středy 13.00. Ze školy šla obvyklou trasou společně se spolužačkami. V ulici Pod Písečnou se ale rozdělily a poté už dívku nikdo neviděl. Poblíž místa, kde se děti rozloučily, policisté nalezli dívčin batoh a několik metrů od něj její láhev s pitím, ze které pila ještě ve škole.

Související