Vedení TOP 09, která vyhrála volby v Praze, nesouhlasí se stěhováním Slovanské epopeje. Podle MF Dnes si představitelé pražské TOP 09 si myslí, že gigantické Muchovo dílo má zůstat v Moravském Krumlově do té doby, než hlavní město postaví důstojnou budovu pro jeho trvalé vystavení.

"Chceme dát Krumlovu čas. Muchova plátna sice patří hlavnímu městu, ale nelíbí se nám způsob, jakým měla být do Prahy přemístěna," řekl předseda pražské TOP 09 František Laudát.

S ním však nesouhlasí dosavadní radní pro kulturu Ondřej Pecha (ODS). "Radnice už zaplatila dost za přesun díla, bude těžké to teď zastavit," řekl Pecha.

Laudát přiznal, že zatím nemá problematiku nastudovanou. Podle něj však jde o to, aby Moravský Krumlov "nezažil takový šok", měl možnost se na odsun děl připravit a našel jiné těžiště cestovního ruchu.


V Krumlově se o budoucím starostovi zatím jedná, ale nejpravděpodobnějím adeptem je právě šéf místní TOP 09 Tomáš Třetina. Ten listu řekl, že chce Epopej zachovat na zámku. "Ať by volby vyhrál kdokoli, podpořil by její setrvání tam, kde je," prohlásil Třetina.

Související