Obhájci titulu potvrdili, že se jim proti tomuto soupeři daří. Oceláře porazili pošesté za sebou, nastříleli nejvíce branek v sezoně a už nejsou nejhorší v produktivitě. Hattrickem se na jasné výhře podílel kapitán Petr Koukal.

Utkání přitom nezačalo pro domácí příliš šťastně. V 5. minutě využil zaváhání pardubické obrany i brankáře Svobody Květoň a zajistil Třinci vedení. Inkasovaný gól však Pardubice nepoznamenal a domácí útočníci se rychle snažili vyrovnat. Špirkovi se to ještě nepodařilo, ale Kolář už byl v 7. minutě úspěšný.

Ofenzivní hokej pokračoval i po vyrovnání. V hostujícím týmu měli šance Květoň a Polák, za domácí Kočí, Nakládal a Buchtele. Prosadil se však až Koukal, jenž přešel před Lojka a prostřelil Hamerlíka. Zlepšenou koncovku potvrdil i Somík, který svého krajana překonal z prostoru mezi kruhy.

Od druhé třetiny Hamerlíka nahradil Vojtek, trenér Marek nasadil i dalších pět nových hráčů do pole, Třinci to ale nepomohlo. V polovině zápasu se po rychlém přečíslení gólově uvedl Buchtele, který se prosadil poprvé v extraligovém ročníku a střelecké maximum Eatonu v sezoně vyrovnal ve 36. minutě trefou na 5:1 Zohorna.

Domácí držel i pozorný Svoboda, který v závěru druhé třetiny vychytal osamoceného Polanského.

Nadšení fanoušci v ČEZ areně nemuseli na překonání sezonního rekordu dlouho čekat. Už ve 42. minutě potrestal laxně bránící hosty Bartek a postaral se o šestou pardubickou branku v zápase. Ani to však nebylo vše, domácí se prosadili ještě třikrát. Koukal zkompletoval hattrick, Kolář I přidal druhou trefu a domácí nakonec nemusel mrzet ani druhý inkasovaný gól.

Pardubice si připsaly druhou domácí výhru v sezoně a posunuly se na deváté místo tabulky. Třinec je i nadále třetí.

Jan Votruba (Pardubice): "Chtěli jsme soupeře napadat, hrát důrazně a často v útočném pásmu. A myslím si, že se nám to dařilo. Pomohlo nám, že jsme brzy vyrovnali a nemuseli se dvacet třicet minut trápit jako v posledních zápasech doma. Pak už jsme hráli náš hokej, který se nám dříve dařil a prakticky, na co jsme sáhli, to nám vyšlo. Doufám, že to hráčům vrátí sebedůvěru, že se střelecky chytí a budeme v tomto výkonu pokračovat."

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Výsledek je pro nás krutý. Za to, jak jsme hráli, jsme si to ale zasloužili. Chtěli jsme hrát jinak, ale nejsme schopni kluky při jejich útočné síle udržet. Začali jsme výborně, dali jsme gól, ale to ještě urychlilo naše útočné ambice. Na Pardubice se takhle hrát nedá, prohráli jsme s nimi pošesté za sebou a je to stále stejné. My je chceme porazit útočnou silou, otevřeme obranu a domácí jeli mockrát dva na jednoho. Doufám, že je to poslední ponaučení z utkání s Pardubicemi a už se nám to nestane."

Pardubice - Třinec 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 7. Kolář I (Koukal, Starý), 14. Koukal (Starý), 18. Somík (Nakládal, Špirko), 30. Buchtele (Mezei, Rákos), 36. Zohorna (Somík), 42. Bartek (Pivko, Zohorna), 47. Koukal (Kolář I, Rákos), 54. Kolář (Rákos), 59. Koukal (Rákos) - 5. D. Květoň (Peterek, Vágner), 59. Varaďa (Krajíček, Bonk). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 8761.

1. HC Vítkovice Steel 15 9 1 1 4 49:33 30

2. HC Mountfield Č. Budějovice 15 7 3 1 4 39:35 28

3. HC Oceláři Třinec 15 7 2 2 4 47:44 27

4. HC Kometa Brno 15 8 1 1 5 33:31 27

5. Bílí Tygři Liberec 15 6 1 4 4 41:40 24

6. HC Energie Karlovy Vary 14 5 3 2 4 45:38 23

7. HC Eaton Pardubice 14 6 0 4 4 35:27 22

8. HC Plzeň 1929 15 6 2 0 7 45:54 22