Celníci v pátek v Praze odhalili padělky značkového zboží, zejména dámských kabelek Louis Vuitton, jejichž originály by na trhu měly hodnotu přes čtvrt miliardy korun. ČTK o tom v neděli informoval tiskový mluvčí celníků Jiří Barták. V meziskladu v Praze 4 zadrželi i dva lidi, kteří se zbožím manipulovali.

V meziskladu našli téměř 12.000 kusů padělků, kromě značky Louis Vuitton také značky Burberry. Podle Bartáka jde o dlouhodobě největší množství padělků těchto dvou značek zjištěných na jednom místě. Padělky celníci odhalili při běžné kontrole v blízkosti skladovacího areálu u betonárky ZAPA. Všimli si slabého světla, které prosvítalo u střechy jedné z plechových hal.

"Po vstupu do haly celníci nalezli stovky krabic s padělky a dva muže, kteří s nimi manipulovali," uvedl Barták. Následná kontrola obsahu krabic ukázala, že je v nich 7301 kabelek, 772 toaletních souprav, 1966 peněženek a 1301 cestovních tašek padělků značky Louis Vuitton a navíc i 456 padělků kabelek Burberry. "Hodnota stejného množství originálních výrobků by dosáhla 251,6 milionu korun," uvedl mluvčí.

Padělky, kriminalita, kabelky
Související