Na to, že Nadační fond Salutaris podle všeho neexistuje, měl loni výjimečně dobrý rok. Od čtyř hazardních společností získal 8 950 000 korun.

HN po fondu pátrají v rámci prověřování peněz, které mají z hazardu plynout na veřejně prospěšné účely. Ovšem zcela bez úspěchu.

Podle obchodního rejstříku fond vznikl 20. května 2009 a založila ho pražská společnost Ryčrd. Ani o té není možné nic zjistit. Až na jedinou věc – že majitel společnosti Richard Sova je spolu s bratrem taxikářem.

Přes neexistující sdružení je přitom možné ukrýt jakoukoliv částku. Odbor ministerstva financí, který kontroluje hazardní firmy, totiž za příjemci nemůže.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.