Pražský socialista a staronový šéf magistrátního finančního výboru Petr Hulinský si umí s čísly pohrát. Jakožto jeden z nejlépe odměňovaných regionálních politiků v minulých dnech prohlásil, že mu z milionových honorářů městských firem nezůstává „v podstatě téměř vůbec nic“. Většinu prý rozdá potřebným. Jenomže ono „téměř vůbec nic“ atakuje podle výpočtů HN devítimilionovou hranici.

„Je potřeba si říct, že já z těch finančních prostředků v podstatě si nenechávám téměř vůbec nic,“ řekl doslova minulé úterý v televizní debatě Hulinský, mimo jiné šéf pražské ČSSD. A jako už několikrát vypočítal, že podporuje Český paralympijský výbor, Českou federaci spastic handicap a svaz Taekwonda.

Jak nyní HN ověřily, dary jim začal Hulinský ve velkém posílat až loni. „Během posledních čtyř let osobně podpořil české paralympijské hnutí darem jeden milion korun,“ uvedl mluvčí paralympijského výboru Pavel Lukeš. „Stalo se tak letos.“ 

Rovněž Hulinským „milovanému“ sportu taekwondo dorazily peníze až v letošním roce. „Na základě řádné darovací smlouvy jsme dostali tři sta tisíc korun,“ řekl prezident Českého svazu Taekwondo WTF Bohuslav Hybrant.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.