Stovky lidí v úterý protestovaly v okolí budovy pražského magistrátu proti koalici ODS a ČSSD. Od voleb, které v Praze vyhrála TOP 09, čekaly změnu, ale uzavřená koalice podle nich jen zakonzervuje "staré poměry".

Jedním ze symbolů nadřazenosti pražských politiků nad ostatními se v minulosti staly prominentní poznávací značky aut.  A takové nechyběly v okolí radnice ani v úterý. 

V době, kdy se lidé marně snažili dostat na jednání zastupitelstva, kam jich bylo odpoledne vpuštěno jen několik desítek, tak kolem radnice stály černé superby s magistrátními visačkami a značkami s koncovkami 1010, 1020 nebo 1030. Všiml si jich i fotograf Hospodářských novin (viz níže). 

V úterý ale nešlo jen o auta. Například koncentrace luxusních obleků a drahých šatů byla v magistrátním sále podstatně intenzivnější než třeba ve sněmovně, kde se přitom - aspoň papírově - dělá důležitější, a tedy nákladnější politika.

Jednání zastupitelů tak trochu připomínalo kongres ODS, který se konal na podzim roku 2009. V garážích pražského hotelu Clarion, ve kterém sjezd probíhal, tehdy deník Blesk vyfotografoval značky jako 4P07000, 1K8888 nebo 3U60001. Podle deníku šlo o auta "kmotrů", tedy vlivných podnikatelů napojených na politiky.

Snímky, které pořídil fotograf HN v úterý během volby pražského primátora v okolí budovy magistrátu:

Prominentní SPZ Prominentní SPZ Prominentní SPZ
Související