Odbor památkové péče pražského magistrátu bude muset zřejmě přehodnotit svůj souhlas s demolicí secesního domu na rohu pražského Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Podle ministerstva kultury bylo totiž jeho rozhodnutí nezákonné.

„Památková inspekce dospěla k závěru, že závazné stanovisko bylo vydáno v rozporu se zákonem, a podává proto podnět Odboru památkové péče MK jako příslušnému správnímu orgánu k přezkumu tohoto závazného stanoviska,“ uvedl v dopise, adresovaném Klubu za starou Prahu, ředitel památkové inspekce ministerstva Jiří Varhaník. Klub proti chystané demolici protestuje a dopis ve čtvrtek zveřejnil na internetu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.