Mimořádné odměny

 

15,5 mil.

rozdal František Dohnal šedesátce vedoucích pracovníků loni, letos už rozdělil dalších 9,9 milionu.

 

Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal, jenž se u soudu zodpovídá z plýtvání erárními penězi, opět rozhazuje.

V době úsporných balíčků rozdává svým nejbližším spolupracovníkům stovky tisíc korun jako mimořádné odměny.

Jak vyplývá z interních dokumentů úřadu, které se podařilo HN získat, jen loni rozdal Dohnal šedesátce vedoucích pracovníků 15,5 milionu korun na odměnách. V přepočtu to znamená, že v průměru inkasovali funkcionáři 259 tisíc korun. Jenže jde o průměr, někteří vedoucí museli brát i víc.

Komu přesně posílá Dohnal vysoké prémie, není možné oficiální cestou zjistit. "Výše odměn zaměstnance je osobním údajem," uvádí Dohnalova mluvčí Radka Burketová. Podle neoficiálních informací se z nejštědřejších odměn těší nejbližší spolupracovníci prezidenta, Dohnal si tím má jistit jejich loajalitu v době, kdy hraje o přežití. Dlouhodobě čelí kritice poslanců i členů vlastního kolegia.

Zaměstnanci úřadu loni v průměru brali necelých 77 tisíc korun prémií. "Za mimořádné výkony by měli být odměňováni především řadoví kontroloři, kteří jsou v první linii," říká poslanec kontrolního výboru Vladimír Koníček (KSČM).

Související