Česko zasype v následujících dnech další vydatná sněhová nadílka. V noci na čtvrtek může spadnout až deset centimetrů sněhu, o víkendu na severovýchodě republiky až 40 centimetrů nového sněhu. ČTK to sdělil Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Borovička však dále dodal, že v nižších polohách budou srážky spíš smíšené a dešťové. Denní teploty pod nulou budou panovat jen do konce pracovního týdne, pak se oteplí.

"Do čtvrtka ráno hlavně v Čechách a samozřejmě ve vyšších polohách spadne maximálně deset centimetrů sněhu," sdělil meteorolog.Na Moravě bude pravděpodobně jen pršet.

Ve čtvrtek a v pátek by pak mělo nasněžit jen mírně, lidé z níže položených oblastí by opět měli počítat spíš s deštěm. Už v sobotu by však na severovýchodě území mohlo spadnout až 25 centimetrů, v neděli až 14 centimetrů, upozornil Borovička.

Víkend přinese krátkou změnu

Sníh Česko vydatně zasypává už druhý týden, problémy způsobuje zejména v dopravě. Například Labská bouda středeční ráno hlásila 58 centimetrů sněhu, Velký Javor na Šumavě ještě o jeden centimetr více a jesenický Šerák 34 centimetrů.

Co se týká teplot, do konce pracovního týdne se budou nejvyšší denní teploty pohybovat mezi minus čtyřmi stupni Celsia až nulou, v noci až minus pět stupňů.

 O víkendu se však oteplí, sobotní odpoledne může přinést až tři stupně nad nulou. Od nového týdne se však postupně začne zase ochlazovat, denní teploty se budou pohybovat kolem minus pěti, noční kolem minus deseti stupni.

 

 

 

 

Související