Ve středočeském kraji jsou všechny silnice se zvýšenou opatrností sjízdné. Většina dálnic a rychlostních silnic je mokrá, jen na dálnici D8 leží zbytky rozbředlého sněhu. Totéž platí o většině silnic druhých tříd, na Berounsku, Kladensku a v okrese Praha-západ musejí řidiči počítat se souvislou vrstvou ujetého sněhu krytou posypem.

Sněhové přeháňky a silný vítr komplikují dopravu na Vysočině, hlavně na Žďársku. Silnice jsou sjízdné. Na hlavních tazích leží po chemickém ošetření rozbředlý sníh, na vedlejších silnicích je zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Na Žďársku se tvoří sněhové jazyky. Řidiči musí jízdě věnovat zvýšenou opatrnost.

Na mnoha místech na východě Čech se na silnicích tvoří sněhové jazyky. Časté jsou zvláště ve výše položených oblastech. Řidiči by měli být opatrní hlavně v Krkonoších, Orlických a Železných horách. Na zčásti zaváté cesty mohou narazit také například na Hlinecku, Trutnovsku nebo Rychnovsku. Na hlavních komunikacích leží po solení často rozbředlý sníh.

Meteorologové v neděli ráno odvolali smogovou situaci v Moravskoslezském kraji, kterou vyhlásili ve středu. Nadále však nechali v platnosti upozornění na možný výskyt smogu. ČTK to sdělil Marek Bruštík z Krajského úřadu v Ostravě. V neděli ráno se hodnoty čtyřiadvacetihodinových koncentrací prachu v ovzduší pohybovaly na všech měřicích stanicích od devíti do 20 mikrogramů na metr krychlový, limit je přitom 50. Meteorologové proto zrušili regulaci výroby největších znečišťovatelů na Ostravsku.

Také městskou hromadnou dopravou v Ostravě se přestane jezdit zdarma. Podle pracovníka infoservisu Dopravního podniku Ostrava bude ale celý dnešní den doprava bezplatná. Jinak se v Moravskoslezském kraji tvoří na silnicích kvůli větru sněhové jazyky. Dopravu komplikuje navíc další sněžení. Všechny silnice jsou však sjízdné.

V Ústeckém kraji jsou stále neprůjezdné dvě horské silnice na Chomutovsku. Na horách má sněžení místy pokračovat, meteorologové varují před sněhovými jazyky.


Na silnicích ve Zlínském kraji v neděli ráno místy leží rozbředlý sníh či ujetá sněhová vrstva. V některých oblastech sněží. Silničáři proto doporučují motoristům jízdu se zvýšenou opatrností.

V Plzeňském kraji mohou místy ztěžovat dopravu sněhové závěje či jazyky nebo namrzlé silnice. Podle dispečinku silničářů je však většina cest sjízdná, dočasně ale museli uzavřít silnici třetí třídy u Smolivce na jižním Plzeňsku. Nebezpečí tvorby závějí platí rovněž pro část severního Plzeňska, Stříbrsko a Tachovsko. Na některých komunikacích mohou ležet zmrazky nebo se může vytvářet náledí.

V Karlovarském kraji přestalo sněžit, v noci na neděli se však výrazně ochladilo a teplota klesla místy až k minus 15 stupňům pod nulou. Všechny cesty jsou podle dispečinku krajské správy silnic sjízdné, místy ale mohou být zledovatělé a kluzké.

Související