Středočeští policisté ve středu zadrželi třiačtyřicetiletého muže, který agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní řidiče a způsobil nehodu na brněnské dálnici D1. Řidič údajně ve dvou případech předjel pomalejší automobily zprava, opět se před ně zařadil a prudce brzdil. Tím donutil řidiče k zastavení. Podle policistů se dopustil pokusu o těžké ublížení na zdraví a poškozování cizí věci. Mluvčí středočeské policie Soňa Budská ve čtvrtek sdělila, že muži hrozí pět až 12 let vězení.

Budská uvedla, že muž v bílém terénním automobilu nejprve mezi 15. a 20. kilometrem dálnice D1 ve směru na Brno dojel do bezprostřední nebezpečné vzdálenosti jiného vozidla, které jelo v levém jízdním pruhu. "Předjel ho pravým jízdním pruhem a když se opět zařadil do levého pruhu, začal vytrvale a prudce brzdit tak, že donutil řidičku zcela zastavit v nejrychlejším pruhu dálnice," popsala Budská.

O několik kilometrů dál na 30. kilometru dálnice podle Budské agresivní řidič stejnou situaci zopakoval. Řidič pomalejšího auta podle Budské v tomto případě nestačil včas zabrzdit a havaroval.

Policisté z dálničního oddělení proto agresivního řidiče zadrželi a případem se začali zabývat kriminalisté. "Obviněný řidič je v současné době v cele předběžného zadržení, kriminalisté podali návrh na uvalení vazby," dodala Budská.

Policisté rovněž žádají o pomoc případné svědky, kteří ve středu 29. prosince na dálnici D1 kolem poledne zaregistrovali nebezpečné chování řidiče v terénním vozidle Mercedes, jež mělo bílou barvu a SPZ končící čísly 22 22.

Letos v listopadu uložil středočeský krajský soud Luboši Lacinovi pětiletý trest vězení a sedmiletý zákaz řízení, který vytlačil pomaleji jedoucí vozidlo z dálnice D1 . Uznal ho vinným z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Nehoda se stala 22. března na 24. kilometru dálnice ve směru na Prahu a zaznamenala ji dálniční kamera. Mazda, na kterou svým vozem najel, se několikrát přetočila přes střechu. Řidička a spolujezdec se lehce zranili.

Automobil agresivního řidiče

Automobil zadrženého agresivního řidiče. Foto: Policie ČR.