Z obchodního centra na pražské Pankráci uloupil někdo v noci na sobotu luxusní hodinky v hodnotě asi 20 milionů korun. Agentuře ČTK to řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Škodu podle Kropáčové vyčíslil majitel obchodu, konečná částka tak údajně může být o něco nižší. Policie místo několik hodin ohledávala.

Podle mluvčí se případ stal několik minut po půlnoci. Pachatelé dlažební kostkou rozbili skleněnou výlohu uvnitř obchodního domu. Museli se tedy vloupat i do samotného obchodního centra, které bylo v té době zavřené. Jak se tam dostali, policie neuvedla.

"Na místě byly zajištěny stopy," uvedla mluvčí. Více informací policie nechce v současnosti zveřejňovat.

Hypermarket je dnes, ve státní svátek, uzavřen. Dopoledne byl prostor kolem obchodního domu téměř prázdný. Policejní páskou byl ohrazen pouze jeden z bočních vchodů, hlídal ho člen ochranky.

Zboží v hodnotě 20 milionů korun si odnesli naposledy v červnu 2009 ozbrojení pachatelé ze zlatnictví v Karlových Varech.

V hlavním městě se obdobný případ stal naposledy v listopadu 2006. Tehdy tři muži se samopaly vyloupili zlatnictví v Petrské ulici v centru Prahy. Donutili prodavače, aby jim otevřel trezor, rozbili výlohy s vystavenými šperky a ukradli zboží v hodnotě přes jeden a půl milionu korun.


 

Přehled: Velké loupeže ve zlatnictvích a hodinářstvích

25. srpna 2006 - Čtveřice mužů vyloupila zlatnictví na kolonádě v Mariánských Lázních. Autem vjeli přímo do výlohy a ukradli šperky v hodnotě asi 1,5 milionu korun.

27. listopadu 2006 - Tři muži se samopaly vyloupili zlatnictví v Petrské ulici v centru Prahy. Donutili prodavače, aby jim otevřel trezor, rozbili výlohy s vystavenými šperky a ukradli zboží v hodnotě přes jeden a půl milionu korun.

1. září 2008 - V Karlových Varech přepadli čtyři ozbrojení a maskovaní lupiči klenotnictví v lázeňské zóně. Z prodejny v ulici Stará Louka si odnesli hodiny a mobilní telefony, škoda byla vyčíslena na pět milionů korun.

18. června 2009 - Ozbrojení pachatelé vyloupili zlatnictví v Karlových Varech. Tři muži, kteří po činu ujeli automobilem ukradeným v Německu, způsobili škodu 20 milionů korun.

15. listopadu 2010 - Během noci se vloupali zloději do zlatnictví v objektu kolonády v Mariánských Lázních. Automobilem nacouvali do výlohy a ukradli množství šperků a zlata, škoda byla předběžně vyčíslena asi na 15 milionů korun.

Související