V duelu, jemuž přihlížela historicky nejvyšší extraligová návštěva 17.140 diváků, vedli hosté po první třetině 2:0, ale Pardubice třemi góly ve druhé třetině vývoj otočily. Jejich vítězství v závěru potvrdil střelou do prázdné branky svým druhým gólem v utkání útočník Jan Starý.

Ve sněhové chumelenici, jež provázela celou úvodní třetinu, se vedlo lépe Jihomoravanům, kteří si během ní vypracovali dvoubrankový náskok. Po chybě obránce Koláře přihrál Hruška Kvapilovi a ten zakončením do odkryté branky snadno otevřel skóre. V 17. minutě potvrdil vedení hostzů druhým gólem Erat.

Druhá dvacetiminutovka přinesla zcela jiné přírodní podmínky, neboť sněžení ustalo a občas plochu osvítilo i slunce, ale především výraznou změnu ve vývoji skóre. Východočeši, v jejichž brance vystřídal Svobodu dnešní náhradník Růžička, totiž dokázali nepříznivý stav za necelých osm minut zcela otočit.

Nejprve v polovině 22. minuty tečoval Špirko před Trvajem zakončení najíždějícího Kočího. O necelé dvě minuty později přistrčil Špirko kotouč Starému a ten přesnou střelou o tyč nedal Trvajovi šanci. Poté se vyznamenal při Polodnově teči Růžička, ale v začínající 30. minutě nachytal Trvaje střelou mezi betony Bartek a Pardubičtí vedli 3:2.

Ve třetím dějství šancí ubylo. Eaton už se nepouštěl tolik do ofenzívy a pečlivě hlídal svůj těsný náskok. V závěrečném power play Brna púečetil výhru domácích střelou do prázdné brány Starý.

Slavia vyhrála gólem v čase 19:54

Trefa útočníka Tomáše Svobody šest vteřin před koncem zajistila hokejistům Slavie nad předposledním Kladnem 4:3. Bylo to zároveň jubilejní 300. vítězství kouče Vladimíra Růžičky v základní části samostatné české soutěže. Slavia si spravila chuť po čtvrteční porážce s Pardubicemi a naplno bodovala v sedmém s osmi posledních domácích zápasů.

Do první větší šance se ale dostalo v páté minutě Kladno a hned z ní byl vedoucí gól. Stielerovo nahození z rohu usměrnil za Kopřivova záda před brankovištěm Valský. Slavia se dočkala vyrovnání ve 13. minutě, kdy se Svobodova střela odrazila od zadního mantinelu před Třetinu, který dorážel za rozhozeného kladenského gólmana. Za 86 vteřin ale opět vedlo Kladno, když první kladenský útok na dlouho dobu uzavřel domácí v jejich pásmu a po Paterově přistrčení doklepával Kuchler při signalizovaném vyloučení do prázdné branky. Slavia vyrovnala v 16. minutě při Tomanově vyloučení, kdy nejdříve Benda nezakončil do odkryté branky, ale vzápětí si spravil chuť po Vondrkově přihrávce.

V druhém dějství se dlouho čekalo na šance. Hosté potřetí slavili vedení v 36. minutě, když Procházkova střela prošla od modré čáry přes clonu hráčů přesně k levé tyči. V oslabení se ale Slavia ubránila, naopak v něm ještě ohrozil Faltra Jelínek, který měl vzápětí už při hře pět na pět další možnost z dorážky. Na druhé straně nabídl Kopřiva nechtěně střeleckou pozici Kallovi, ale vlastní zaváhání napravil. Pražané se ubránili i při Třetinově faulu a v 53. minutě znovu smazali ztrátu díky Vašíčkově trefě od modré čáry.

Svou trvalou převahu nakonec Pražané proměnili i ve vítěznou trefu. Po Vašíčkově přihrávce rozhodl z úhlu na levé straně volný Svoboda.

Ostatní zápasy žádné velké zvraty nepřinesly

V dalších nedělních zápasech zvítězil Třinec na ledě Liberce 3:2 a Karlovy Vary porazily Litvínov 4:1. Obě utkání měla zcela rozdílný vývoj. Zatímco v Liberci Třinec od úvodu vedl a nakonec svůj náskok udržel, Karlovy Vary náskok 1:0 rychle ztratily. V dresu Litvínova vynikal Skladaný, který si na své konto připsal dvě trefy.

Stejně jako v Liberci probíhal duel 36. kola mezi Vítkovicemi a Zlínem. Po gólu Ivana Rachůnka ze 45. minuty vedli ševci už 3:0. Domácí pak díky Hunovi a Sýkorovi snížili, na body ovšem nakonec nedosáhli.

V Plzni se uskutečnil souboj největších hříšníků. I tak by se totiž dal nazvat zápas mezi domácími Indiány a Mladou Boleslaví. Oběma mužstvům byly odečteny body za špatně vyplněné registrace. V neděli se radovala poslední Boleslav, která zvítězila 4:2 a přiblížila se třináctému Kladnu. Plzni se naopak pomalu vzdaluje vysněné předkolo play-off.

Ani ve třetím vzájemném utkání této extraligové sezony neztratili hokejisté Českých Budějovic s pražskou Spartou bod, ve 36. kole ji porazili 2:1. O těsné výhře Jihočechů rozhodl v 55. minutě útočník Rostislav Martynek.

36. kolo hokejové extraligy:

HC Eaton Pardubice - HC Kometa Brno 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Špirko (Kočí, Kolář I), 24. Starý (Špirko, Kolář II), 30. Bartek, 59. Starý - 7. Kvapil (R. Hruška), 17. Erat (Meidl). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Blümel, Gebauer.

Pardubice: A. Svoboda (21. M. Růžička) - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei - Bartek, Koukal, Somík - Kolář I, Kousal, Starý - Zohorna, Buchtele, Radil - Pineault, Špirko, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.
Brno: Trvaj - Kempný, Bičánek, Malec, Mojžíš, Stehlík, Houdek - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jaroslav Svoboda, Brabenec, Jakub Svoboda - Huml, R. Procházka, Dlouhý - Erat, Meidl, Polodna. Trenéři: Jeřábek a Lubina.

HC Slavia Praha - HC Vagnerplast Kladno 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Třetina (T. Svoboda), 16. Benda (Vondrka, Holec), 53. Vašíček (Vondrka, Třetina), 60. T. Svoboda (Vašíček, Kadlec) - 5. Valský (Stieler), 15. Kuchler (Patera, Bicek), 36. L. Procházka. Rozhodčí: Blecha, Smitka - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3259.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Kuboš, Kolařík, Špelda - Holec, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Pospíšil, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Kladno: Falter - D. Růžička, Drtina, Toman, Mrázek, L. Procházka, Piskáček, od 8. navíc Mnacjan - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Valský, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 43. Ondřej (Špaček), 49. Podkonický (Derner) - 4. Adamský (Peterek), 8. Hudec (Bonk, Krajíček), 28. Hrňa (Adamský). Rozhodčí: Pešina, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5668.

Liberec: Vošvrda (9. Pinc) - Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Výtisk, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Vantuch - Ondřej, Plodek, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Třinec: Vojtek - Krajíček, Seman, Lojek, Hudec, Zíb, Štach, Richter, Hrabal - M. Růžička, Polanský, D. Květoň - Varaďa, Bonk, McGregor - Adamský, Peterek, Hrňa - Mičulka, Zagrapan, Ostřížek. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Energie Karlovy Vary - HC Benzina Litvínov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Melenovský (Skladaný), 28. Skladaný (Čutta), 47. Pech (Zaťovič), 55. Skladaný (Sailer, Kokko) - 2. Bojer (Černý, Vopat). Rozhodčí: Hribik, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3459.

Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Rohan, Dobroň, Kokko, Sloboda, Prošek, Přindiš, Kuběna - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Sailer - Klíma, Vachovec, Dej. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, Jareš, Gula, Švarný, Skuhrovec, Stříteský, - Jánský, V. Hübl, Ručinský - Kubinčák, Jenáček, Lukeš - Černý, Vopat, Bojer - Gerhát, Kracík, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 49. Huna (Ujčík), 57. J. Sýkora (Szturc) - 14. Köhler (Leška), 18. T. Sýkora (Grof), 45. Rachůnek (Důras, Galvas). Rozhodčí: Hrubý, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4503.

Vítkovice: Málek - Barinka, Punčochář, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček - Huna, Burger, Szturc - Svačina, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Strapáč, Klimek - Káňa, Ujčík, Tomas - od 23. navíc Šedivý. Trenéři: Trličík a Moták.
Zlín: Duba - Míka, Bořuta, Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka - Ondráček, Roman Vlach, F. Čech - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 2:4 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), 39. Jan Kovář (Jiří Hanzlík, Vlasák) - 9. Lehikoinen (Vrbata), 13. Nouza (Čížek), 55. Gajovský (Marušák, Divíšek), 56. Boháč. Rozhodčí: Mikula, Minář - Lederer, Vengřín. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 5715.

Plzeň: Hanuljak - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Slaney, Frolo - Duda, Straka, Vlasák - Stránský, Jan Kovář, Pitule - Plášek, Haman, Diviš - Vostřák, Obdržálek (21. M. Heřman), Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Rýgl, Hay, Marušák, Macháček, Čížek, Lehikoinen - Bahenský, Divíšek, Macho - Barney, Štefanka, Boháč - Vrbata, Nouza, Matějovský - Loskot, Tvrdík, Gajovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Mertl (L. Květoň), 55. Martynek (Kašpařík, Pletka) - 38. Broš (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4395.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - od 23. navíc L. Květoň. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien, Husák - Kratěna, D. Výborný, Kafka - Y. Treille, Broš, Luňák - Kůrka, Smoleňák, Karpov - Bartánus, Rubeš, Hromas. Trenéři: Hořava a Rulík.