Slušní řidiči se začali bránit těm agresivním – nakupují palubní kamery, které lze upevnit do auta pod zpětné zrcátko. Nahrávka z kamery, jež snímá přes přední sklo celý průběh jízdy, může v případě setkání s „pirátem silnic“ posloužit jako důkaz pro policii nebo soud. Prodejci, které HN oslovily, potvrzují, že zejména po kauzách agresivních řidičů Luboše Laciny a Aleše Trpišovského se zájem o palubní kamery výrazně zvedl.

„Dříve jsme prodávali tak jednu kameru týdně. Nebyl o to nijak extra zájem. Teď jich prodáváme pět denně. Lidé nám sem o ně volají i mimo pracovní dobu, to se nikdy předtím nestávalo,“ uvedl Jiří Bednář, jednatel internetového obchodu Senturio.cz.

„Boom nastal už v listopadu, co soud začal řešit Luboše Lacinu a ten případ se objevoval všude v televizi a v novinách. S tím druhým případem, s Trpišovským, se zájem ještě o něco zvýšil,“ doplňuje Bednář.

Podobně mluví i provozovatelé dalších dvou e-shopů, které se specializují na prodej kamer a příslušenství do auta. Měsíční prodej se u nich sice zvýšil spíše v jednotkách kusů, ale v obou případech to představuje padesátiprocentní nárůst počtu zákazníků. „Předtím jsme prodávali stěží deset kamer měsíčně, teď je to patnáct i více,“ říká majitel obchodu Kabelmanie.cz Libor Tušar. „Spousta lidí ani neví, že taková možnost existuje. Přitom palubní kamera může pomoci člověku vyhrát soud. Ne vždy se podaří, že incident nahrají policejní kamery,“ upozorňuje Tušar.

Související