Bortí se poslední obhajoba bývalého vedení Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra (ZSMV) a firmy Dočista, která bez soutěže získala tříletou zakázku na praní resortního prádla. Obě strany se zaklínaly tím, že proběhla soutěž na prodej areálu prádelen, kterou pro vnitro pořádala poradenská firma KPMG. A že zakázka na praní prádla byla její součástí.

Jenže KPMG pouze oslovila několik firem, jestli areál i se zakázkou na praní resortního prádla chtějí koupit - a není ani jasné, jak vybírala, na koho se obrátí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poradenská společnost inkasovala milion korun za výběr jedné nabídky z jedné. Jeden ze zájemců na podezřelost tendru na praní prádla pro ministerstvo vnitra upozorňoval, ale marně. Nakonec vyhrála firma známého ministra vnitra.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.