Kapitán letadla nízkonákladových aerolinek Ryanair nechal po ostré slovní výměně mezi jedním mladíkem a stevardkou pod dohledem policie vysadit na španělském ostrově Lanzarote 100 cestujících do Belgie. O sobotním incidentu dnes informovala agentura DPA.

Důvodem hádky byl problém se zavazadlem. Krátce nato kapitán bez okolků vyloučil z přepravy celou skupinu studentů a mladých lidí z Belgie, kam poté odletěl jen s několika lidmi na palubě. Ryanair podle DPA až po připomínkách belgické vlády přislíbil, že vysazenou mládež do země dnes po malých skupinkách dopraví.

Svědci události vyhodnotili kapitánovo rozhodnutí jako "naprosto přehnané". "Neměli jsme peníze na další zpáteční letenky a nebyl tam nikdo, kdo by se o nás postaral," popsala jedna studentka situaci na španělském letišti.

DPA připomíná, že zákazníci nízkonákladových leteckých společností si čas od času stěžují na chování aerolinek. V listopadu 2010 pasažéři Ryanairu odmítali čtyři hodiny vystoupit z letadla poté, co stroj kvůli špatným povětrnostním podmínkám nepřistál v Beauvais u Paříže, ale ve 400 kilometrů vzdáleném belgickém Lutychu. Posádka nakonec letadlo opustila, zhasla a uzamkla toalety. Cestující protest poté vzdali a do Paříže odjeli náhradní autobusovou dopravou.

Související