Už během předsednictví podezírali vládní úředníci firmu ProMoPro, že práce schválně předražuje. Nakonec ale ustoupili – a za technické zajištění evropských akcí zaplatili téměř vše, co firma chtěla.

Největší spor se podle dokumentů a svědectví, které HN získaly, točil kolem zasedání ministrů spravedlnosti a vnitra v lednu 2009. ProMoPro za lednové a květnové akce poslalo fakturu na 167 milionů. Ale narazilo: úředníci odmítli zaplatit s tím, že si některé práce vůbec neobjednali. U jiných se jim zdály předražené a chtěli podrobné zdůvodnění. „Tyto práce nebyly součástí objednávky,“ psal firmě v jednom z dopisů Karel Mlíčko, šéf odboru veřejných zakázek.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.