Pražští policisté hledají člověka, kterému patří taška a bunda nalezené nedaleko pravděpodobného místa zmizení devítileté Anny Janatkové. Informovala o tom mluvčí Andrea Zoulová, podle které věci mohly být majiteli ukradeny. Policie zároveň žádá ty, kteří se v den dívčina ztracení pohybovali v blízkosti domu Aniččiných rodičů, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

Dívka zmizela v Troji 13. října, pátrání po ní je stále neúspěšné. Na místě se našel jen její batoh a láhev s pitím a později byly v prohledávané oblasti nalezeny klíče, které děvčeti údajně také patřily. Policisté podle Zoulové zajistili blízko Aniččiných věcí také tašku s bundou. Brašna má kárový vzor a je modrobíločervená. Látková bunda má zelenou barvu, kriminalisté v ní našli i růžovobílý kapesník.

Policie nadále pátrá po tom, kteří lidé se v den dívčina zmizení mezi zhruba 12:30 a 14:00 vyskytovali nedaleko jejího domova. "Tyto osoby se v uvedenou dobu pohybovaly ve směru od ulice Trojská k ulici Nad Písečnou a opačně," uvedla Zoulová.

Policie podezírá muže, který částečně neprošel detektorem lži

Z dívčina zmizení je podezřelý jedenačtyřicetiletý Otakar T. Nejprve policii tvrdil, že Aničku neviděl a že jí nijak neublížil. Podle serveru Aktuálně.cz však v částech výslechu, které se týkaly dívčina zmizení, neprošel detektorem lži. Testy DNA pak také prokázaly, že držel v ruce její batoh, s nímž se v pražské vilové čtvrti Troja vracela ze školy. Aktuálně.cz také uvedlo, že se muž během sezení u znalce z oboru psychiatrie odborníkovi svěřil, že Aničku v den zmizení potkal. Policie muže vyšetřuje na svobodě, protože soud nepřistoupil na návrh na uvalení vazby.

Speciální sedmdesátičlenný policejní tým ve vyšetřování dále pokračuje, prověřuje i další stopy. Podle Zoulové již policisté v souvislosti s případem dostali od lidí zhruba 2000 podnětů a informací, pouze třetinu však lze nějakým způsobem využít. Na kriminalisty se často obracejí senzibilové a psychotronici, jejich informace však dosud k ničemu nevedly. Nepomohl ani výslech vězně z Mírova, který napsal již 34 dopisů policii, dívčiným rodičům a dalším, ve kterých tvrdil, že má o zmizení Aničky závažné poznatky.

Související