Teplejší počasí bude již brzy minulostí. Denní teploty v následujících týdnech vystoupají nejvýše pár stupňů nad bod mrazu, v noci bude pod nulou. Až do března má pršet, na horách pak sněžit. Uvádí to měsíční předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Celkově by měly být následující čtyři týdny teplotně i srážkově průměrné.

Jarní počasí, které v České republice panovalo v uplynulých dnech, skončí o tomto víkendu, pak se obloha na mnoho dní zatáhne a ochladí se. Příští týden lze čekat dešťové, na horách pak sněhové srážky. Krátce by se mohlo vyčasit až kolem 20. února. Mrznout přes den sice nebude, rtuť teploměru ale odpoledne nepřekročí šest stupňů Celsia. V noci pak může přituhnout na minus šest, při vyjasnění až na minus deset stupňů.

Ani počasí na konci února nepřinese výrazné zlepšení. "Oblačno, místy s deštěm nebo přeháňkami, na horách srážky většinou sněhové," hlásí meteorologové s tím, že sluneční paprsky se objeví jen přechodně. Přes den se může oteplit až na osm stupňů, nejnižší noční teploty klesnou k minus šesti, při jasné mrazivé noci až k minus deseti stupňům Celsia.

Pranostika "březen, za kamna vlezem" se letos nejspíš vyplní, chladné počasí bude minimálně v první březnové dekádě. Přes den se budou nejvyšší teploty pohybovat mezi minus dvěma až plus čtyřmi stupni Celsia, v noci se pak ochladí až na minus deset stupňů. Obloha stále zůstane zamračená, sněžení se vedle horských oblastí vyskytne i v nížinách.

Související