Bémovy výlety

2011 - Ohňová země (?)
 
2010 - Antarktida
 
2008 - Antarktida, výstup na nejvyšší horu Mount Vinson
 
2007 - výstup na Mount Everest

Poslanec Pavel Bém (ODS) nepotvrdil, že by byl na Antarktidě či v Ohňové zemi, jak se spekulovalo minulý týden. Informace se vyrojily poté, co bývalý pražský primátor opakovaně schází na jednáních Poslanecké sněmovny. Bém navíc ještě v SMS odpovědi ironizoval dotaz od redaktora HN, který se jej ptal, zda je na Antarktidě a kdy se vrátí.

„Rodinná dovolená na Antarktidě? Tak to vám blahopřeji, pane redaktore. Poněkud moji manželku přeceňujete. I když už se mnou vydržela hodně, možná bych to mohl zkusit...“ odepsal Bém. A dal si na čas. Na jeho reakci HN čekaly dva dny.

Ovšem kde ve skutečnosti je a kdy se vrátí do práce, to Bém nesdělil. A popřál hezký den.

Po Bémovi se slehla zem zrovna v době, kdy se současné vedení hlavního města musí vypořádávat s Bémovým dědictvím, smlouvou na tunel Blanka. Jak oznámil primátor Bohuslav Svoboda, společnost Metrostav požaduje od města za tunelování o 10 miliard korun víc, než bylo plánováno. „Nevím, kde je. Omlouval se jen z jednání klubu v úterý a na celou schůzi. Důvod neznám,“ řekl HN už minulý týden předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř. Oficiálně o Bémově nepřítomnosti neví nikdo z celé strany ani poslancova okolí.

Občanští demokraté však mimo diktafony hovoří o tom, že Bém bude mimo republiku celé dva měsíce. „Zase tu máme průšvih, a Bém si zase odjel lézt na hory a nechá nás v tom všechny koupat,“ řekl HN jeden z pražských poslanců ODS.

Bém byl na jednání Poslanecké sněmovny omluven už v pátek 4. února. Místopředsedkyně dolní komory parlamentu Vlasta Parkanová ho tehdy omlouvala „z osobních důvodů“. Mezi pražskými občanskými demokraty se však mluví o tom, že se Bém opět vydal na dovolenou.

Podobný výlet si udělal Bém už téměř přesně před rokem. V době, kdy Prahu ochromila sněhová kalamita, se tehdejší primátor vydal dovolenkovat právě na Antarktidu. I tam se věnoval svým horolezeckým zálibám.

Související