Hokejisté Slavie porazili v předehrávce 50. kola extraligy vedoucí Třinec těsně 2:1. Oceláři sice ve vyrovnaném souboji vedli, ale nakonec promarnili možnost navýšit tříbodový náskok v tabulce před druhým Libercem, který má nyní zápas k dobru. Slavia naopak díky tříbodovému zisku poskočila na pátou příčku. Vítězný gól dal ve 44. minutě útočník Lukáš Krenželok.

Úvodní třetina sice nepřinesla góly, ale hrál se pohledný a zajímavý hokej. Slávisté dostali již po pár vteřinách a faulu Varadi k dispozici přesilovou hru, využít ji ale nedokázali. Naopak v páté minutě již při hře v plném počtu na obou stranách musel předvést své umění domácí gólman Kopřiva, jenž vychytal tváří v tvář třineckého Růžičku.

Velmi vyrovnaný byl i další průběh první části, jíž kralovali oba gólmani. Hostujícího Hamerlíka v 17. minutě pravděpodobně zachránilo to, že osamocený Vondrka proti němu nezvolil střelu, ale snažil se celou akci ještě vyšperkovat přihrávkou na Sklenáře. Ten ovšem přes levý beton gólmana Ocelářů kotouč za brankovou čáru nepropasíroval.

Obraz hry pro obě mužstva důležitého klání se nezměnil ani ve druhém dějství. Na konci 28. minuty se však poprvé změnilo skóre. Při vyloučení Micky zapomněla bránící čtveřice domácích na Bonka, jenž našel Varaďu a ten ideálně předložil puk Růžičkovi, který střílel pohodlně do odkryté branky. Oceláři tak k využití přesilovky potřebovali jen 42 vteřin.

Krátce poté, co se základní hrací doba přehoupla do druhé poloviny, sice Jaškin pěknou individuální akcí roztleskal domácí fanoušky, ale na Hamerlíka v koncovce vyzrát nedokázal. Také Pražané se ale dočkali v početní výhodě a povedlo se jim to dokonce již po 21 sekundách, když si tečovanou Doležalovu ránu téměř od modré čáry srazil do branky Hamerlík.

Hodně zajímavých okamžiků se vešlo do časového úseku mezi 43. a 44. minutou. Nejprve vyzval Květoň ke skórování Poláka, ten už se zdál být takřka jistým střelcem rozdílové trefy, ale Kopřivův zákrok mu radost překazil. Krátce poté na druhé straně připravil Vondrka palebnou pozici Krenželokovi a ten zamířil výstavně přesně pod horní tyčku. Vzápětí mohli vedení domácích navýšit Svoboda s Jaškinem, jenže Hamerlík byl proti.

Hosté v závěru ještě zvýšili obrátky, v 57. minutě zkoušel štěstí v pádu z otočky Polák, poté měl vyrovnání na holi Růžička, ale ve vynikající pohodě chytající Kopřiva pokračování dramatického zápasu nepřipustil.

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Doležal (Micka, Roth), 44. Krenželok (Vondrka, Sklenář) - 28. M. Růžička (Varaďa, Bonk). Rozhodčí: Minář, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4354.

14. Boleslav 49 13 4 5 27 121:154 30

* Prvních šest týmů postupuje přímo do vyřazovacích bojů, týmy na 7. – 10. místě čeká od 23. února předkolo play-off. Poslední čtyři mužstva budou hrát čtyřkolově každý s každým o udržení.

** Mladé Boleslavi bylo odečteno 22, Plzni 19 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.