Patřil k nejznámnějším tvářím protestní akce lékařů, kteří v rámci kampaně Děkujeme, odcházíme několik měsíců hrozili vládě, že svým odchodem ochromí české zdravotnictví. Jeho neústupnost a důslednost nakonec v závěru února vyústila v dohodu rebelujících lékařů s ministerstvem zdravotnictví a pomohla navýšit platy doktorů o pět až osm tisíc korun, aniž by museli svá místa po výpovědích opustit.

Nakonec to byl paradoxně právě Martin Engel, který o své místo rentgenologa pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady přišel. Mezi tím, co organizoval protesty, nabídlo vedení nemocnice údajně místo jinému lékaři.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.