Většina lyžařských středisek v České republice hlásí dobré sněhové podmínky, podle informací Hospodářských novin však nemusí být zdaleka tak ideální, jak se je snaží provozovatelé propagovat. V posledních dnech se jaro významně přihlásilo o slovo a mimo pátku, kdy má počasí ovlivňovat přechod studené fronty, bude nadprůměrně teplý také následující víkend. Teploty se mají vyšplhat až k 16 stupňům Celsia.

Víkendové ranní teploty se mají pohybovat kolem nuly, později stoupnou až na k 16 stupňů Celsia, uvádí to Český hydrometeorologický ústav.  Výraznější ochlazení neočekávají meteorologové ani v příštím týdnu. V pondělí mají teploty kolísat mezi 11 a 15, v dalších dnech mezi devíti a 14 stupni Celsia. Přibudou však srážky a oblačnost.

Lyžařská střediska se snaží přilákat jedny z posledních návštěvníků letošní zimy a tak není divu, že uvádí podmínky pro ježdění na sjezdovkách jako dobré, či dokonce skvělé. Některé zkušenosti našich kolegů z redakce však hovoří o opaku.

"O víkendu jsem zavítal  na liberecký Ještěd a definitivně se přesvědčil, že letošní zimní sezona je v Česku u konce. Technický sníh jsem místy očekával, ale sjezdovky byly vydřené a špatně udržované," říká redaktor serveru iHNed.cz Michal Kuthan. Podle vlekařů jsou přitom podmínky v Libereckém kraji "stále velmi dobré" a hlásí i přes metr sněhu na sjezdovkách.

Sezona zřejmě pomalu končí také běžkařům. Většinu lyžařských areálů zachraňuje zasněžování. Ráno jsou tratě zledovatělé a odpoledne kvůli vyšším teplotám zase rozbředlé.

"Například velká část Krušnohorské lyžařské magistrály je již bez sněhu. Ten se udržel většinou jen v hustším lese, kde na něj nemůžou sluneční paprsky. A i tam, kde ještě zůstal, je většinou velmi tvrdý a zledovatělý," komentuje další z redaktorů Marek Pokorný.

Skvělé sněhové podmínky oproti tomu hlásí lyžařské areály ve Zlínském kraji. Ve čtvrtek ráno je prý ještě vylepšila čerstvá sněhová nadílka. Na sjezdovkách leží až metr převážně technického sněhu.

Také provozovatelé skiareálů na Šumavě míní, že sezona letos vydrží až do poloviny dubna. Meteorologové jsou ale skeptičtí. Bude teplo a sněhové podmínky se budou nadále zhoršovat, řekl ČTK meteorolog Jaroslav Hintermüller.

Váš názor: 
Vaše jméno a obec: 
Váš e-mail: 
Související