O svém triumfu rozhodl Baumit pěti brankami už do poločasu, druhý jarní hattrick zaznamenal útočník Davida Lafata.

Severočeši, kteří na jaře neztratili ani bod, začali velmi dobře a již ve 13. minutě rozvlnil poprvé hradeckou síť Jarolím. Po rychle rozehraném autu z úhlu chytře překonal hostujícího brankáře hostí Zicha.

Jablonec se od té chvíli uklidnil a naprosto opanoval dění na trávníku. Ve 22. minutě centr Jablonského pohodlně uklidil do hradecké branky Lafata. Za pár desítek sekund uštědřil Baumit hostům další úder, obrovskou hrubku Janouška snadno potrestal svým druhým gólem v zápase Jarolím.

Branková smršť Jablonce dál pokračovala a ve 32. minutě zvyšoval exhradecký Piták, když využil dalšího zmatku v hostujícím vápně. Vzápětí lovil nešťastný Zich míč ze své sítě popáté. Prosadil se důrazný Lafata, který doklepl střelu odraženou od tyče.

Ani ve druhé půli domácí neztratil hlad po brankách, i když gólová kanonáda přece jen ustala. V 52. minutě Lafata završil hattrick, v závěru se pak ještě trefil Třešňák.

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali v utkání 20. kola první ligy s Bohemians 1905 1:1 a pošesté za sebou nevyhráli. Pražany poslal krátce po pauze do vedení Škoda, za domácí srovnal Vulin. Dynamu nepomohla k triumfu čtvrthodinová přesilovka poté, co byl v 75. minutě vyloučen Bartek, ani pokutový kop v samém závěru. Benátovi ho chytil Sňozík.

Jihočeši vzhledem k vývoji na dně tabulky nutně potřebovali tři body a začali poměrně dobře. Hned po pár desítkách vteřin se dostali do velké šance. Po faulu Nikla na Pecku zahrával Otepka trestný kop, brankář Sňozík jeho ránu vyrazil před dobíhajícího Hudsona, jenž však střílel z několika kroků nad břevno.

Ale hned v úvodu druhého poločasu Bohemians ukázali, že umí být produktivní. Na hranici pokutového území za sebe prodloužil hlavou míč Hartig a uvolnil Škodu, který sám před Kučerou nezaváhal. Hosté tak hned ze své první šance v utkání vstřelili gól. Jihočeši však dokázali na tento zásah za čtvrt hodiny reagovat. Otepkův roh přizvedl na první tyči před Sňozíkem Ondrášek a Vulin už snadno hlavičkoval do prázdné branky.

Čtvrt hodiny před koncem utkání dostal Bartek za faul na Hudsona druhou žlutou kartu a domácí tak mohli v závěru útočit s převahou jednoho muže v poli. Po faulu Lukáše na Stráského v 89. minutě měli Jihočeši největší šanci v podobě penalty, jenže střídající Benát ji neproměnil.

Ústí porazilo doma Slovácko

Fotbalisté Ústí nad Labem poprvé od loňského srpna vyhráli a alespoň trochu oživili své naděje na ligovou záchranu. V utkání 20. kola porazili Slovácko 2:0 díky dvěma rychlým gólům Valenty a Martykána a zvládli i dlouhé oslabení. Na čtrnáctou Ostravu momentálně Ústí ztrácí čtyři body.

Na Stínadlech to před zápasem vypadalo, jako by diváci už nad Ústím zlomili hůl. Návštěva čítající pár stovek diváků měla několik příčin - sedmibodový odstup na příčky zaručující záchranu, mizernou koncovku a dvanáctizápasovou sérii bez výhry. Pocit odevzdanosti umocňoval i prořídlý kádr, který sotva vystačil na základní jedenáctku. Krom náhradního brankáře už byli na střídání jen dva dospělí a tři dorostenci.

Všechny prognózy ale braly za své už od samého začátku. Ústí drželo míč a přesnými kombinacemi se dostávalo do tlaku, který na rozdíl od většiny předchozích zápasů nevyzníval naprázdno. Už po devíti minutách si našel ve vápně odražený míč po rohu ústecký stoper Valenta a z otočky a možná s tečí ho poslal přesně k tyči.

Ústečtí hráli v úvodu s obrovskou chutí a brzy se dočkali i druhého gólu. Bosňan Lamešič rozehrál na pravé straně sérii narážeček, na jejichž konci byl jeho centr na malé vápno, odkud míč uklidil do sítě rybičkou Martykán. Slovácko potom mohl dorazit Jindráček, který pláchl po pravé straně, jenže jeho křížnou střelu Filipko vyrazil.

Pořádné šance si Slovácko vypracovalo až v samém závěru, kdy se na dlouhé minuty do vápna vydával i brankář Filipko. Jeho protějšek Vorel ovšem čaroval. Překonat ho dokázal jen Švancara, který už v nastavení pláchl po levé straně, ale lobem trefil břevno.

Kanonádu Slavie řídil Jarolím s Pospěchem

Fotbalisté Slavie Praha si připsali druhou výhru za sebou a znovu odskočili pásmu sestupu na čtyři body. V utkání 20. kola první ligy doma přehráli Teplice 4:1 zásluhou dvou gólů Jarolíma, druhého jarního zásahu zimní posily Pospěcha a povedené rány Milutinoviče. Slavia tak na jaře získala sedm bodů z devíti možných a zároveň utnula třízápasové čekání na domácí výhru.

Vše odstartovala 32. minuta, kdy Koreš prostrčil míč do vápna na Pospěcha, který přehodil brankáře a dobíhající hostující bek již nestačil vykopnout míč z brankové čáry. Navíc hned za dvě minuty sklepl Pospěch centr pro Jarolíma, který ze 14 metrů napálil míč do sítě. A v Synot Tip Areně mohlo být za další minutu ještě veseleji. Koreš zatáhl po levé straně míč, nahrál ho před branku Horovi, ten však ve skluzu mířil jen do břevna.

Severočeši se dočkali v 61. minutě. V době, kdy se na trávníku svíjel zraněný slávista Janda, předvedly Teplice rychlý kontr, Mahmutovič se obtočil kolem obránce a ranou z hranice vápna snížil svým sedmým gólem v sezoně. Šlo o první přímou střelu Teplic na domácí branku.

Šance Severočechů však žily jen pět minut. Pak Slavia zahrávala z levé strany přímý, Jarolím ho na přední tyči tečoval hlavou zády k brance a míč napnul síť hned za vzdálenější tyčí. Jarolím tak zaokrouhlil svůj střelecký účet v české lize na 30 gólů.

20. kolo první fotbalové ligy:
FK Baumit Jablonec - FC Hradec Králové 7:0 (5:0)
Branky: 22., 33. a 52. Lafata, 13. a 24. Jarolím, 31. Piták, 84. Třešňák. Rozhodčí: Adam - Vysloužil, Nádvorník. ŽK: Klapka, Poděbradský (oba Hradec). Diváci: 4820.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Loučka - Vošahlík (59. Haurdič), Jarolím (75. Třešňák), Piták (81. Hejda), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.
Hr. Králové: Zich - Fischer, Pávek, Němeček, Janoušek (46. Pilař) - Mišinský, Hochmeister (38. Rezek), Klapka, Poděbradský - Dvořák, Černý (79. Štěpán). Trenér: Kotal.

Dynamo České Budějovice - Bohemians 1905 1:1 (0:0)
Branky: 62. Vulin - 48. Škoda. Rozhodčí: Bílek - T. Kovařík, Marek. ŽK: Ondrášek, Horejš, Žižka, Otepka - Nikl, Kraus, Bartek, Nešpor, Sedláček, Lukáš. ČK: 75. Bartek. Diváci: 3069.

Č. Budějovice: Kučera - Nitrianský, Lengyel, Horejš, Žižka - Hudson, Černák, Otepka (65. Benát), Vulin - Ondráček, Pecka (52. Stráský). Trenér: Šilhavý.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek - Štohanzl (60. Sedláček), Kraus (80. Rychlík), Držík, Moravec - Hartig (65. Nešpor), Škoda. Trenér: Hoftych.

FK Ústí nad Labem - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)
Branky: 9. Valenta, 15. Martykán. Rozhodčí: Jech - Filípek, Urban. ŽK: Veverka, Dvořák, Stožický, Vorel, Jindráček - Kubáň, Urbánek. ČK: 54. Dvořák. Diváci: 1368.

Ústí n. L.: Vorel - Stožický, Polák, Valenta, Dvořák - Lamešič (58. Zachariáš), Vrtělka, Martykán, Volek - Jindráček, Veverka (64. Krbeček). Trenér: Habanec.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň (64. Szmek) - Fujerik, Kordula, Volešák, Reinberk (28. Urbánek) - Nestorovski (75. Hlúpik), Švancara. Trenér: Soukup.

Slavia Praha - FK Teplice 4:1 (2:0)
Branky: 34. a 66. Jarolím, 32. Pospěch, 89. Milutinovič - 61. Mahmutovič. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Košec. ŽK: Janda - Čajič. Diváci: 6898.

Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora, Janda (69. Černý), Jarolím, Koreš (81. Milutinovič) - Kisel - Pospěch (67. Vlček). Trenér: Petrouš.
Teplice: Slavík - Matula, Hošek, Smejkal, Rosa (68. Jungr) - Verbíř (54. Vondrášek), Lácha (57. Kalivoda), Čajič, Vachoušek, Mareš - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.