Jednání sněmovního mandátového a imunitního výboru o vydání poslance VV Stanislava Humla k trestnímu stíhání se dnes neuskuteční, bude za týden. Řada členů výboru se podle jeho předsedy Jeronýma Tejce (ČSSD) ze zasedání omluvila, proto dohodli odklad. Sněmovna, které dá výbor doporučení, by měla o Humlovi rozhodnout příští týden ve středu.

Ani sám Huml se nejprve vydání nebránil, teď už na něm ale netrvá. Pochybuje o postupu policie, která ho chce stíhat kvůli údajně zmanipulovanému znaleckému posudku týkajícímu se dopravní nehody. Vládní poslanec trvá na tom, že se ničeho nedopustil, a trestního stíhání se nebojí. Kroky policie ale označuje za podivné. Huml poukazuje například na to, že policie nevyslechla jeho spolupracovníky, kteří se na vypracování posudku podíleli.

Členové výboru se zatím seznámili s policejním spisem a vyslechli Humlovo stanovisko. Tejc ČTK řekl, že by nebylo dobré, kdyby o doporučení sněmovně, zda poslance vydat, nebo ne, hlasovalo ve výboru poměrně málo členů.

Huml otočil. Už netrvá na tom, aby ho sněmovna vydala policii. Ta prý postupuje podivně - čtěte ZDE

Policie se zajímá o dva roky starý posudek k nehodě nákladního vozu s motocyklem. Dokument vypracovala společnost V.V.V. Expert, jejímž byl Huml ředitelem. Humlův tým se tehdy domníval, že nehoda se mohla stát jinak, než zachycoval policejní plánek, fotodokumentace a skutečné stopy. Trestní oznámení podal soudce Jiří Říha pro podezření z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku.

Související