Fotbalisté Slavie Praha udrželi jarní prvoligovou neporazitelnost i v Olomouci, kde v dnešním utkání 21. kola uhráli bezbrankovou remízu. Sigma byla mírně aktivnější, ale do velkých šancí ji soupeř nepustil. Třetí nejlepší ligový útok tak už 189 minut mlčí.

Nástup se nesl ve znamení upracované snahy Sigmy o tlak. Rezultovala z ní velká příležitost Šultese, který v jedenácté minutě po Hořavově centru z levé strany hlavičkoval z malého vápna nad. Domácí převaha se pak ale ztratila v nepřesnostech.

Zatímco vzadu hosté fungovali bezchybně, na útočné polovině do pauzy prakticky neexistovali. Po obrátce se Slavia začala daleko více osmělovat a brzy mohla jít i do vedení. Drobiszův špatný výběh do pole však nepotrestal Kisel, který z 25 metrů poslal míč kolem gólmana i pár decimetrů vedle prázdné branky.

Ani olomoucká ofenzíva neměla den. A tak zápas ovládly obrany. Výsledek 0:0 je tomu důkazem.

Tepličtí fotbalisté rozložili Ostravu čtyřmi góly

Ostravský trenér Marko dal po vítězném zápase s Boleslaví opět důvěru mladé obraně, v níž vyčníval jen dvaatřicetiletý Neves. Mnoho se mu to ale nevyplatilo - stopeři zmatkovali a krajní obránci sotva stíhali v soubojích. Už po pár sekundách se protáhl přes Nevese Mahmutovič a brankář Daněk musel rychle na zem, aby jeho ránu zneškodnil, v 8. minutě už se ale Teplice radovaly: Verbíř kopl roh z pravé strany přímo na malé vápno, kde obrana zapomněla na Vachouška a tomu stačilo nastavit hlavu.

Baník se dokázal oklepat a vyrovnal hru, ale do teplické šestnáctky chodil jen velmi uctivě a atraktivita zápasu upadla. Z nudy zápas probraly až další chyby ostravské defenzivy a Matulův táhlý centr z přímého kopu prošel k Mahmutovičovi, jenž trefil halfvolejem horní roh branky.

Po vyloučení Šmejkala na úvod druhého poločasu už byl Baník neškodný a také Tepličtí se nikam nehnali. Domácí Mareš svedl v první půli dva souboje, po nichž se dožadoval penalty, ale napotřetí se dočkal v 68. minutě po faulu na Mahmutoviče, který z penalty přetavil v třetí gól Vachoušek.

Hned vzápětí se dočkaly Teplice počtvrté - Mahmutovič utekl po pravé straně a jeho pas proměnil Mareš v další gól. Ostrava dohrávala v rozkladu a nabízela domácím spoustu šancí, jenže žádná z nich už se neujala.

Bohemians proti Ústí spasil v závěru střídající Ibragimov

Zápas dlouho hrstku diváků nudil, domácí fandové chvílemi dokonce ztráceli trpělivost a při pohledu na toporné kombinace dávali najevo nevoli.

Kdo vyčníval z domácího průměru byl chvílemi jen záložník Štohanzl. Tahoun útočných akcí Pražanů tři minuty před poločasem hlavičkoval ale jen do náruče brankáře Vorla, což byla první přímá střela na branku v utkání.

Útočný zmar Bohemians neskončil ani přestávce, přesto Bohemians nakonec tři body urvali. Těsně před vypršením řádné hrací doby se míč z pravé strany snesl k zapomenutému Ibragimovovi a ten povedenou křížnou střelou rozhodl o tom, že zelenobílí po dvou zápasech znovu vyhráli.

Výsledky 21. kola Gambrinus ligy:

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Slavík. ŽK: Janotka - Trubila, Čelůstka, Pospěch, Jarolím, Janda, Hora. Diváci: 8144.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Schulmeister (25. Doležal, 73. Ordoš), Petr (55. Navrátil), Šultes. Trenér: Psotka.

Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (90. Milutinovič), Jarolím, Kisel, Janda, Koreš (78. Vlček)- Pospěch (60. Černý). Trenér: Petrouš.

FK Teplice - Baník Ostrava 4:0 (2:0)

Branky: 8. a 68 z pen. Vachoušek, 34. Mahmutovič, 71. Mareš. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Matula, Slavík - Šmejkal, Frydrych. ČK: 48. Šmejkal. Diváci: 4020.

Teplice: Slavík - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (78. Lácha), Jungr, Čajič (65. Ljevakovič), Mareš - Vachoušek, Mahmutovič (74. Vondrášek). Trenér: Plíšek.

Ostrava: Daněk - Frydrych, Šmejkal, Neves, Zejdler - Varadi (73. Marek), Frejlach (68. Kraut), Greguš, Hušbauer - Šenkeřík (46. Zeher), Frejlach. Trenér: Marko.

Bohemians 1905 - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)

Branka : 86. Ibragimov. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pelikán, Čecháček. ŽK: Dreksa (Ústí). Diváci: 3105.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Štohanzl, Držík (46. Ibragimov), Kraus (90. Cseh), Moravec (60. Sedláček)- Škoda, Hartig. Trenér: Hoftych.

Ústí: Vorel - Dreksa, Polák, Valenta, Stožický - Vrtělka - Jindráček, Lamešič (88. Doležal), Martykán, Volek (78. Veverka) - Krbeček. Trenér: Habanec.