Muž obviněný z vraždy a znásilnění devítileté Anny Janatkové, který se v pondělí ráno pokusil v pankrácké vazební věznici o sebevraždu, zanechal dopis na rozloučenou. O jeho pokusu se v cele oběsit, informoval jako první server Novinky.cz. Zdravotníkům se muže podařilo zachránit, teď je v civilním zdravotním zařízení v péči lékařů.

V dopise na rozloučenou, který podle zdroje ČTK obviněný muž zanechal, se k vraždě, ani znásilnění nepřiznal.

Otakar T. byl na cele ještě s jedním spoluvězněm. Při nástupu mu přitom pracovníci věznice odebrali všechny předměty, které mohly být nebezpečné. Proto zřejmě použil své oblečení a povlečení postele. "Škrtidlo si vyrobil z předmětů které měl k dispozici," řekla serveru iHNed.cz mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová.

Zda na oběšeného muže upozornil jeho spolubydlící nechtěla mluvčí říct. "Je to věcí šetření. Byly u něj pravidelné kontroly, lékaře přivolal dozorce," řekla pouze. Muž je jediným podezřelým.

Vinu před soudcem popřel

Policie zadržela jednačtyřicetiletého muže, který byl již od loňského podzimu jediným podezřelým v případu pohřešované dívky, minulou středu poté, co se našly ostatky dívky zahrabané v zemi v pražské Troji. Soud jej poslal do vazby. Muž je obviněn z trestných činů vraždy, znásilnění a krádeže vloupáním. V pátek na něj byla uvalena vazba.

Trestní soudce Petr Novák, který se k vazbě vyjadřoval, upřesnil, že byla uvalena kvůli hrozbě, že by se muž pokusil uprchnout nebo by opakoval trestnou činnost, pro niž je stíhán. Obviněný podle Nováka svou vinu před soudem popřel, dále se však již nevyjadřoval.

Devítiletá dívka byla po pěti měsících pátrání nalezena mrtvá ve středu v pražské Troji. Obviněný Otakar T. byl už v minulosti v souvislosti se zmizením Aničky vyšetřován. Muž však policii vždy tvrdil, že Aničku neviděl a že jí nijak neublížil.

Související