Východočeši poprvé v sérii postavili od začátku mezi tyče Svobodu a ten oplácel důvěru jistými zákroky. Domácí od úvodu v útočném pásmu rozpoutali obrovský tlak a už v první minutě byla pardubická branka ve vážném ohrožení, ale Svoboda na Burgrovu kličku dokázal zareagovat.

Ve čtvrté minutě Svoboda kryl dva Burgrovy projektily po sobě a Ujčík promáchl u odkryté tyče. Premiérově vyprodaná ČEZ Aréna explodovala až v osmé minutě, ale videorozhodčí po dlouhém rozboru u videa odhalil, že Pohl puk doklepl do posunuté branky a gól neplatil.

Desetiminutové přerušení vyhodilo Ostravany z tempa, ale jejich tlak restartoval Vrána, který ve 12. minutě našlápl k velkému průniku po pravém křídle a zasunul puk Svobodovi pod betony do branky. Během 45 sekund domácí náskok zdvojnásobil Ujčík, jenž se v přesilovce umně trefil do Burgrovy přihrávky vzduchem a dal svůj sedmý gól v play off.

Pardubice se nemohly dostat do hry. Až na konci prvního dějství mohl v přesilovce snížit Bartek, ale Málek se vyznamenal.

Mistr se zvedl až ve třetí části

Hosté zaostávali a neměli tolik příležitostí. V závěru se však vysunuli a zvýšili riziko. Vítkovickou branku odčaroval ve 47. minutě Koukal, který v přesilovce zvedl dorážku mimo Málkův rozsah a hosty doslova pokropil živou vodou. Za 45 sekund bylo vyrovnáno, když se z pravého kruhu trefil Píša a rozjetí Východočeši mohli soupeře dorazit úplně, ale Bartek promarnil sólový nájezd.

Domácí těžko zvedali hlavy, přesto měli dvě možnosti rozhodnout ještě v regulérním čase: branku minul jak Vrána, tak pouhých dvacet sekund před sirénou po pardubické chybě Ujčík, který zůstal úplně sám před Svobodou.

Nerozhodlo ani prodloužení. Na nájezdy hosté nasadili místo Svobody Růžičku, který kapituloval až v páté sérii po bekhendovém blafáku Burgra.

Ve skupině o záchranu porazila Mladá Boleslav doma Kometu 3:2 a Kladno vybojovalo dva body po výhře 4:3 na nájezdy nad Spartou.

Semifinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Vrána (Klimek, Trnka), 13. Ujčík (Burger), rozhodující nájezd Burger - 48. Koukal (Píša), 49. Píša (Špirko, Kočí). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 9471 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Ficenc, Bartoň, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Rehák - Huna, Húževka, Strapáč - Ujčík, Burger, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

Pardubice: A. Svoboda (na nájezdy M. Růžička) - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, M. Drtina, Mezei - Kolář, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Kůrka, Pineault, Špirko - Kousal, Buchtele, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.

Skupina o udržení - 10. kolo:

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Plodek (Bahenský, Demel), 37. Plodek (Bahenský, Chaloupka), 58. Pabiška (Vrbata, Boháč) - 27. Švaňhal (Ostrčil, Polodna), 58. O. Stehlík (Křivohlávek, Šenkeřík). Rozhodčí: Hrubý, Lacina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:5, navíc Vrbata (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1120.

HC Vagnerplast Kladno - HC Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Šmach (Bílek), 38. Stieler (Piskáček, D. Růžička), 39. Dalecký (Smoleňák, Kotrla), rozhodující nájezd Stieler - 40. Přibyl (D. Výborný, Ton), 45. Rubeš (S. Treille, Kafka), 49. Gulaši (Philipp, Ton). Rozhodčí: Homola, Polák - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 1576.

1. HC Kometa Brno 62 24 5 1 32 154:174 83
2. HC Sparta Praha 62 17 7 4 34 136:170 69
3. HC Vagnerplast Kladno 62 16 4 6 36 139:193 56
4. BK Mladá Boleslav 62 18 4 5 35 147:184 45